Stejně vysoký distanc dosud v samostatné české historii obdržel pouze sparťan Léonard Kweuke v roce 2013. Kamerunský útočník tehdy v semifinále domácího poháru zlomil obránci Mladé Boleslavi Radku Dosoudilovi nohu.

„Hráči si musí uvědomit, že mají v zápasech plnou odpovědnost za své jednání a v soubojích je z jejich strany nutné brát ohled na zdraví protihráčů. DK LFA sice panu Matouškovi věří, že pana Horáka nechtěl zranit a oceňuje, že se s hráčem Sparty snažil spojit, zároveň ale není možné opomenout, jaké vážné následky hlavičkový střet pro hráče Sparty má a že šlo ze strany kapitána Kroměříže o faul, který dle vyjádření Komise rozhodčích FAČR měl hlavní rozhodčí potrestat vyloučením. Proto DK přistoupila k trestu v této podobě, který odpovídá ustálené rozhodovací praxi,“ vysvětluje ve čtvrteční komuniké předsedy disciplinárky Richard Baček.

Matoušek při utkání se Spartou v hlavičkovém souboji vážně zranil hostujícího záložníka Romana Horáka. Devatenáctiletý středopolař utrpěl při střetu vpáčenou zlomeninu lebeční kosti a musel být ve vážném stavu operován. Nyní je v domácím léčení.

„Po utkání jsem se se díval na záznam, sledoval všechny možné záběry. Zpomaloval si to, zastavoval a viděl, že ruku jsem měl po celou dobu podél těla trefil. Nemohl jsem ho trefit loktem, když jsem měl taky bouli na hlavě,“ uvedl pro Deník.

Kapitán druholigové Kroměříže Tomáš Matoušek při zápase se Spartou Praha B.
Matoušek nechápe Spartu: Nebyl v tom žádný úmysl! Hráči jsem poslal zprávu

Z celé kauzy je nešťastný. „Mě strašně mrzí, co se tomu klukovi stalo, ale přísahám, že v tom nebyl žádný úmysl. Celou dobu jsem sledoval balon, když se najednou srazili hlavami. Zatímco já šel do souboje čelem, což je nejtvrdší část hlavy, on dostal ránu na spánek a dopadlo to špatně,“ mrzí Matouška.

Ani opora Kroměříže ale duel nedohrála. V nastaveném čase byl totiž za zbytečné vražení do sparťana Hranoše vyloučena a sezona pro ni předčasně skončila.

Disciplinární komise rovněž potrestala i Spartu za nesportovní chování fanoušků, kteří ve zmiňovaném utkání na stadionu Jožky Silného použili pyrotechniku, poškodili stadion a nevhodně pokřikovali. Letenští musí zaplatil dvacet tisíc korun.

Disciplinární komise potrestala také trenéra Slovácka Martina Svědíka za vyloučení v utkání 2. kola nadstavbové části FORTUNA:LIGY skupiny o titul proti Plzni zákazem výkonu všech funkcí na dvě soutěžní utkání a pokutou 50 tisíc korun.

Devětačtyřicetiletý kouč už na střídačku týmu z Uherského Hradiště neusedne. Po sezoně, v níž zbývají odehrát dvě kola, v klubu skončí.

Slovácko povede jedině v případě, že obsadí páté místo. Pak by proti vítězi skupiny o Evropu sehrálo utkání o účast v Konferenční lize.