„Náš výkon rozhodně nebyl ideální. Pořád je na nás vidět, že se ve hře ještě tolik nevnímáme, což postupně přijde, ale proti Zlínu neměl náš výkon patřičnou kvalitu,“ přiznává kroměřížský trenér Bronislav Červenka.

Přípravný fotbal -
SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ – FC ZLÍN B 1:0 (0:0)
Branka: 56. Hartman vlastní

„V naší hře bylo hodně ztrát, bylo to takové kostrbaté, na pohled ne až tak líbivé. Moc šancí jsme si nevypracovali. A když jsme se dostali do zakončení, nebyli jsme příliš efektivní,“ posteskl si kouč Hanáků.

Organizovaní a poctivě bránící ševci soupeře z vyšší soutěže trápili. „Zlínští mladíci byli otravní, zdravě agresivní, takže jsme se nedokázali dostat do rychlé kombinace. Předfinální a finální fáze byla dost pomalá, navíc jsme hodně kazili. Soupeř nás naopak svojí houževnatostí a důrazem dokázali dohrávat,“ říká Červenka.

Ten stejně jako před týdnem rozdělil mužstvo na dvě stejné poloviny, druhá sestava odehraje nedělní duel se slovenskou Dubnicí.

„Chci vidět všechny hráče na svých postech. Po posledním přípravném utkání si to vyhodnotíme a v týdnu budeme pracovat na tom, abychom se co nejvíce sehráli a vybrali vhodnou základní sestavu pro úvodní druholigový duel s Táborskem,“ říká Červenka.

David Rojka si k sobě přivedl asistenta, který naposledy působil v I. A třídě.
Kvítkovice v přípravě padly i podruhé. Rojka mluví o koncovce, kádru i změnách

Hanáckou Slavii na jihu Čech čeká zkušený mančaft, velká kvalita. „Sice možná nebudou hráči Táborska tak houževnatí, přesto to pro nás bude složité. O sestavě mám na šesti nebo sedmi pozicích jasno, o dalších postech ještě přemýšlím,“ přiznává.

Trenér Zlína B Jan Jelínek vyzkoušel proti Kroměříži devatenáct hráčů, takže prostor dostala většina ze současného kádru.

„První poločas se mi od nás líbil daleko víc než druhý, ve které jsme hlavně směrem dopředu moc nepředvedli. Kroměříž byla nebezpečnější, vypracovala si šance, zápas nakonec rozhodl smolný vlastní gól,“ uvedl Jelínek.

Mladí ševci ale na stadionu Jožky Silného rozhodně nepropadli. Soupeře z vyšší soutěže pořádně prohnali. „První půle byla herně vyrovnanější, vypracovali jsme si spoustu standardek, které Marek Švach zahrával velmi dobře. Bohužel nikoho centrem nenašel, protože kluci neměli náběh správně načasovaný,“ prohlásil Jelínek.

Fotbalisté Zlína (žluté dresy) zakončili letní přípravu domácím zápasem s druholigovou Líšní.
V generálce tekla krev. Dva hráče odvezla sanitka. Ševci ve vedru zdolali Líšeň

Až na Martina Mlýnka, které má problémy s achilovkou, měl k dispozici kompletní tým. „Pro nás to byl klasický první zápas. Zajímaly mě spíš individuální výkony, herní kondice. V tom velkém vedru utkání rozhodně splnilo svůj účel, v Kroměříži jsme zakončili první týden přípravy,“ uvedl Jelínek.

„Rozdíly mezi některými hráči byli velké. Utkání mi napovědělo, s kým mohu počítat a kdo u nás dál nebude pokračovat. To ale vyřešíme v průběhu týdne,“ dodal zlínský kouč.

Ševce už ve středu čeká utkání v Ostravě proti rezervě Baníku, za týden v sobotu se doma na Vršavě utkají s Brnem B.