„Pro nás to byl dobrý zápas. Hodonín ukázal, že je to silný soupeř. Nevím, zda je to naší kvalitou nebo čím, ale bylo to podobné jako se Zlínskem. Zase jsme utkání rozhodli až v závěru. V trenérské kabině si z toho děláme trošku srandu, že Zbrojovka měla štěstí, když jsme ji chytli hned při naší premiéře. Od té doby ale vyhráváme. Snad to tak bude pokračovat i dál,“ přeje si nejen nový kroměřížský kouč Martin Onda.

Sobotní duel se odehrál i přesto, že vydatně sněžilo a problémy byly také v dopravě.

Přípravný fotbal -
SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ – FK HODONÍN 3:2 (1:2)
Branky:
Polášek 2, Hučko – Dressler z penalty, Rajsigl

„Hodně lidí se nás sice ptalo, zda se to uskuteční, ale my jsme se o zrušení utkání vůbec nebavili. Máme výborného správce hřiště, které bylo nachystáno perfektně. Samozřejmě při utkání sněžilo, ale jinak byl terén solidní,“ říká Onda.

Ani hostům sněhová nadílka nevadila. „Utkání jsme měli naplánované už dlouho. Čekali jsme, zda se nám z Kroměříže ozvou, ale nakonec to klaplo. Hřiště bylo upravené, v rámci možností nachystané. I když sněžilo, pro nás to byla příjemná tečka na konci roku,“ prohlásil hodonínský trenér Pavol Švantner.

Hanáci šli do vedení gólem Slováka Hučka, soupeř výsledek srovnal z penalty. Faul na Nečase potrestal stoper Dressler.

V nastaveném čase první půle Hodonín strhl vedení na svoji stranu, Prosadil se Rajsigl.

Oba týmy po přestávce prostřídaly, Hanáci byli v koncovce přesnější. Na 2:2 srovnal tečovanou střelou Polášek, který pak povedenou střelou do šibenice završil obrat.

Hosté ze Slovácka předtím zazdili dvě tutovky. V jasných šancích selhali Guzik a Nečas.

Pardubičtí fotbalisté sahali proti Spartě po bodovém zisku. Plány ale zhatil dvougólový Ladislav Krejčí.
Sparta urvala výhru v Pardubicích. Fotbalovou ligu ochromila sněhová kalamita

„Z porážky vědu nedělám, o výsledek nám vůbec nešlo. Vzhledem k podmínkám, které v Kroměříži panovaly, musím být spokojený. Jelikož šlo o poslední utkání, začátek adventu, možná jsme si zasloužili, abychom se rozešli nerozhodně, ale hlavně mladí kluci zjistili, co obnáší druhá liga,“ uvedl Švantner.

Hodonínu chyběli akorát Langer se zraněným Bohunem, šanci dostali i perspektivní dorostenci. „V základní sestavě nastoupili spíše stěžejní hráči, postupně jsme tam poslali i mladíky, ať si to zkusí,“ dodal Švantner.

Domácí trenér Onda znovu zkoušel případné posily. Proti Hodonínu nastoupil i kapitán Zlínska Pernatskyi či trojice mladíků ze zlínské juniorky.

Kromě dvougólového krajního beka Poláška navlékli sešívaný dres také Kulíšek s Čížem.

„Víme, co potřebujeme, jaké hráče na jaké posty chceme. Kluky jsme si vybrali, aby se nám představili, ukázali, sžili se s týmem. Určitě k nám mají blízko, jinak bychom je nezkoušeli. Řešit to budeme v příští týdnu,“ prozradil Onda.

Dalším testovaným hráčem je Slovák Hučko. Naopak někteří další borci, co nastoupili proti Zlínsku, už v Kroměříži nejsou.

Proti Hodonínu si od začátku zahráli Tiahlo s Goncalvesem, po změně stran šli do hry také Jaroň, Dočkal a Cupák.

„Ostatní kluci jsou po podzimu rozbití, mají toho dost. Poslední měsíc byl pro všechny z nás hodně hekticky. Nyní jsme rádi, že je pauza a od třetího ledna se zase vhrneme do práce,“ dodal Onda.