„Kdybychom byli efektivnější, tak jsme po prvních patnácti minutách vedli 3:0. Výsledek mohl být ještě výraznější,“ říká trenér Kroměříže Bronislav Červenka.

Přípravný fotbal -
SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ – FK DUBNICA 4:0 (2:0)
Branky:
37. a 56. Dočkal, 10. M. Machálek, 63. Mlčoch

Od slovenského druholigového soupeře čekal daleko lepší výkon, mnohem větší odpor.

„Soupeř k nám přijel s mladými kluky. Jeho kvalita na rozmezí krajského přeboru a divize. Hosté hrozili jenom sporadicky, kdežto my zahazovali šance,“ upozorňuje Červenka.

I když Hanákům scházela lepší efektivita, nakonec zvítězili rozdílem třídy.

Skóre v 10. minutě otevřel Milan Machálek, na 2:0 upravil na konci prvního poločasu Dočkal. Mladý střelec se ve druhé půli trefil ještě jednou, triumf Hanácké Slavie završil Mlčoch.

Divizní fotbalisté Holešova (v černo-bílém) ovládla v rámci 18. kola skupiny E derby ve Skašticích, kde vyhráli 3:1.
Skaštice slaví výhru a mají v hledáčku hned tři posily! To ale není vše!

„Pro mě to byl super zápas, protože jsem potřeboval, aby kluci měli herní zatížení. V tomto obrovsky těžkém počasí, které bylo ještě horší než v sobotu, to kondičně zvládli dobře. Jeno škoda, že nás trošku zlobila efektivita,“ posteskl si.

Zatímco o den dříve proti Zlínu B se nováček druhé ligy jen těžko dostával do šancí a utkání vyhrál jen díky vlastnímu gólu soupeře, v neděli protivníka v poli přehrával a neustále se tlačil do zakončení.

Fotbalisté Kroměříže v přípravě porazili třetiligový Zlín B 1:0.
Hanáci zdolali béčko Zlína. Tropický zápas rozhodla kuriózní vlastní branka

„Soupeř nám toho hodně povolil, ale utkání spíše mělo kondiční charakter. Výsledek neřeším, utkání ale splnilo účel,“ dodal Červenka.

O víkendu protočil a vyzkoušel všechny hráče z kádru, mimo hru je jenom brankář Gergela.

Fotbalisté Kroměříže mají před sebou poslední týden přípravy. Už v sobotu totiž startuje FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA. Nováček soutěže se v prvním kole představí na jihu Čech, kde vyzve Táborsko.