„Věřím, že se důstojně rozloučíme s profesionální soutěží a společně vejdeme do nové výzvy, která náš klub v nadcházejících letech čeká," přeje si sportovní ředitel Hanáků Karel Heinz.

Moravané předsezonní cíl nesplnili. Boj o záchranu nezvládli podle představ. Na jaře zvítězili pouze v úvodním kole s Vyškovem, v dalších zápasech brali maximálně bod, končí poslední.

Po loňské postupové euforii tak na stadionu Jožky Silného převládají chmury a blbá nálada, tragédii ze sestupu ale nikdo nedělá, byť všichni dělali pro udržení v soutěži maximum.

„Euforie z postupu byla obrovská. Následovalo náročné období při skládání týmu pro F:NL. Emočně silné bylo nadšení při první brance vstřelené v soutěži. Obrovská byla samozřejmě radost při každé výhře či remíze. Na druhou stranu zavládl obrovský smutek a bezradnost při prohrách,“ líčí Heinz.

Stoper Kvasic Radim Zapletal po triumfu v Poháru hejtmana Zlínského kraje
Odchovanec Zapletal po vítězném finále: Nepopsatelný pocit, vrchol kariéry

Největší zklamání přišlo po domácí remíze s Chrudimí 1:1, kdy Hanáci přišli o poslední naději. „To, že jsme z druhé ligy spadli, musí být pro nás jen další velká motivace a výzva k nové sportovní etapě našeho klubu," říká odhodlaně Heinz.

„Celý sportovní úsek klubu se snažil podat co nejlepší výkon. Na hlubší analýzy bude prostor po skončení sezony. Už nyní však pracujeme na novém soutěžním ročníku,“ přidává.

Okamžitý návrat v plánu není. V klubu mají skromnější cíle, byť ve třetí lize nechtějí být pouze do počtu.

„Není snadné dominovat v soutěži, kde se hraje 34 utkání, ale chceme si udržet vysoký standard a v horizontu několik let se pokusit o postup,“ pronesl Heinz.

Kroměříž zaplatila nováčkovskou daň. Hanáci pracovali ve skromnějších podmínkách, s omezeným rozpočtem, bez výraznějších posil. Jen nadšení a zápal nakonec nestačilo. I tak vedení klubu účasti ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE nelituje.

„Každé utkání bylo pro nás svátkem,“ tvrdí Heinz.

Hanáci se do druhé ligy vrátili po dlouhých sedmnácti letech, což se projevilo i diváckém zájmu, na návštěvnosti, která patřila k nejvyšším v soutěži.

Rekordní návštěva dorazila hlavně na pohárovém utkání se Slavií Praha.

„Za diváckou kulisu, fandění a povzbuzování našich hráčů, a hlavně za nadprůměrné návštěvy ve většině domácích utkání jsme velmi rádi. Celkově návštěvnost splnila naše předsezonní očekávání a myslím si, že nebýt sestupu určitě i v další sezoně bychom zaznamenali nárůst fanoušků. Ovšem realita je jiná a my musíme opět dokázat našim příznivcům, že chceme být úspěšní a hrát kvalitní kopanou," pravil.

Divizní fotbalisté Holešova (černo-bílí) na jaře válí. I díky stoperovi Simonu Daňkovi.
Stoper divizního Holešova Daněk o Csaplárově pasti, vzoru, ale i snech a ME

Hanáci by se věrným příznivcům rádi revanšovali alespoň při posledním utkání s Táborskem.

„Všichni uděláme maximum proto, abychom závěrečný zápas před sestupem do MSFL zvládli úspěšně a rozloučili se před domácími fanoušky s druhou ligou vítězně,“ slibuje Heinz.

„Byl bych velmi rád, pokud by se s profesionální soutěží přišlo rozloučit co nejvíce fanoušků, ale taky vím, že zklamání ze sestupu a konkurence regionálních utkání v nižších soutěžích a spousty společenských akcí v okolí ovlivní návštěvu na Stadionu Jožky Silného," pokračuje.

„Pevně věřím, že na nás naši fanoušci nezanevřou, a i v příští sezoně v MSFL si najdou cestu na náš stadion a společně s námi nám pomůžou k návratu do F:NL,“ dodává.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...