„Remíza by asi byla spravedlivější, ale na výsledky v této fázi nehrajeme, takže z porážky nedělám žádnou vědu,“ říká trenér Hanáků Bronislav Červenka.

Kroměřížský kouč dal v utkání šanci všem nováčkům. Možnost ukázat se dostali brankář Gergela, dále hráči do pole Fulnek, Jaroň, Říha, Stoklásek, Chukwudi, Čipovoj, Shokun, Nečas, Studený, dorostenec Mazuryk a také navrátilec v hanáckém dresu Sklenář.

Přípravný fotbal -
MŠK POVÁŽSKÁ BYSTRICA – SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ 2:1 (0:1)
Branky:
76. a 90. Lukáš Slávik - 39. David Stoklásek

Hostům scházeli jen Zavadil s Mlčochem.

Také domácí tým pokračoval ve zkoušení potenciálních posil. V úvodu střetnutí zahrozily oba týmy, po většinu první půle se ale hrálo hlavně mezi šestnáctkami.

Kroměříž šla do vedení ve 39. minutě, kdy se po rohu prosadil na zadní tyči ukrytý stoper Stoklásek.

„První poločas byl z naší strany daleko lepší, kvalitnější. Utkání měla dobré tempo, hrálo se nahoru a dolů,“ říká Červenka.

Po prostřídání šla ale kvalita na straně Hanácké Slavie dolů. „Do hry šlo strašně moc nových kluků. Nesehranost byla znát,“ přiznává Červenka.

„Komunikace byla horší, úplně nefungovalo zajišťování. Ztráceli jsme jednoduché balony. Soupeř byl ve druhé půli lepší, živější a nebezpečnější,“ přiznal hostující trenér.

Trenér Radomír Barnet ve Zborovicích po dvou letech končí.
Ve Zborovicích skončil trenér Barnet, Pilana uzavřela šatny, hrát bude jinde

Povážská Bystrica se gólově prosadila až v závěrečné čtvrthodině. Nejprve si Slávik naběhl na Borisovu kolmou přihrávku a přestože byl tísněný dvěma obránci, poslal míč povedeným obloučkem do sítě.

Stejný hráč pak v závěru završil obrat, když přesně zakončil kombinaci Krasňana s Borisem. Ještě předtím pálil L. Mitáš v pádu do tyče.

„Utkání splnilo kondiční účel, budeme se chystat dál,“ dodal Červenka.

Jeho tým další zápase sehraje ve středu, kdy na hřišti ve Slatinicích vyzve Olomouc B. Za týden se pak kroměřížští fotbalisté představí v Púchově.