Fotbalový duel I. A třídy skupiny A se ve Velkých Karlovicích nedohrál. Přestože domácí manko s Valašskou Polankou po přestávce smazali, více jim dovoleno nebylo.
Nedohrál se další fotbalový zápas - ve Velkých Karlovicích! Proč?

„Je to velká škoda. Bohužel jsme nezvládli první půli, inkasovali laciné branky, to rozhodlo. Po přestávce už naše snažení ovoce nepřineslo,“ zhodnotil duel Alois Skácel, kouč Holešova, jemuž scházelo pět hráčů reprezentujících ve Španělsku na Regions Cupu. „Mohli jsme výhrou přeskočit Baťov a skončit šestí, ale i tak to byla úspěšná sezona.“

Sobotní dopolední duel Holešov skvěle rozehrál, vedl, ale i přesto v poločase gólově ztrácel. „Už před naší první trefou zahodil dvě tutovky, herně byl lepší, nám vázla součinnost. Trefa Semenyna byla nádherná, odpověď Všechovic ještě rychlejší. Hrálo se nahoru – dolů,“ pustil se do hodnocení posledního duelu Skácel.

Chvíli po obrátce přišlo holešovské vyrovnání z penalty. „Bohužel Všechovice dohrály přímák a šly opět do vedení. Ve zbytku času jsme byli lepší, ale protivník dobře bránil a byl důraznější. Proto jsme se už neprosadili,“ mrzí zkušeného kouče.

Když přebíral tým, nebyl na tom růžově. „Sezonu jsme zvládli, brzy se zbavili sestupových starostí. Navíc se kluci postupně zlepšovali. Na jaře jsme s výjimkou duelu se Všechovicemi nehráli špatně. Postupně nás soupeři zaregistrovali a připravovali se na nás, i přesto jsme to zvládli. Kluci zaslouží pochvalu, stejně jako fanoušci a naše vedení,“ vzkázal.

Po sobotním zápase dostal tým třítýdenní volno. „Bylo to dlouhé, všichni toho měli plné zuby. Na začátku července čeká kluky individuální kondiční blok přes aplikaci, opět společně začneme makat 7. července,“ hlásí Skácel.

S kým se za necelý měsíc opět potká, ovšem ještě přesně neví. „Změny jako v zimě ale neočekávám. Zatím vím jen o dvou odchodech – po deseti letech v Holešově z rodinných důvodů končí Janalík, velký otazník visí i nad talentovaným, perspektivním 21letým Sklenářem, který nejenže dojíždí zdaleka, ale navíc má ambice hrát vyšší soutěže,“ upřesnil Skácel, který je také rozhodnut pokračovat. „Zájem je oboustranný, zatím cítím, že týmu, klukům mám stále co dát. V závěru šatna fungovala parádně,“ usmál se.

Otázkou také je, jestli se Holešovu podaří udržet nejlepšího střelce Kováře či šikovného Semenyna. „Je zde příslib, že budou u nás pokračovat. Divize se bude rozšiřovat, bude náročnější, Musíme mít kvalitní a široký kádr,“ přeje si kouč Holešova, který věří, že začátkem července bude mít k přípravě kvalitní kádr. „Moc mě překvapilo, jak je zde kvalitní zázemí, jak se úzký okruh lidí dokáže postarat o fotbal. Málo vídaný je také zájem města a diváků. Zíral jsem, jak to zde funguje. Už se moc těším na další ročník,“ dodal rozhodně trenér Alois Skácel.

SFK HOLEŠOV - TJ BZENEC 2:3 (1:2)

Branky: 16. Semenyna, 54. Kovář (pen.) - 21. Vaďura, 34. a 57. Kasala. Rozhodčí: Zelený, 222 diváků.