Trenér Kroměříže Bronislav Červenka byl s výkonem i výsledkem spokojený. „Jsem rád, že jsme se utkali právě s takto kvalitním protivníkem, který nás určitě dobře prověřil. Zápas měl tempo, nasazení. Rozhodně splnil svůj účel,“ pochvaloval si domácí kouč.

Hanáci si nakonec neporadili pouze s druhým týmem druhé nejvyšší slovenské soutěže, ale i s přechodem z umělé trávy na přírodní povrch.

Dubnica byla na utkání velmi dobře připravené a soupeře hlavně v první půli hodně zlobila.

„Je pravda, že soupeř nás párkrát nachytal při naší rozehrávce, kdy jsme ve středu hřiště ztratili balon a hosté krásnými přihrávkami za obranu si vytvářeli šance. Opravdu měli výborných přechod do útoku a byli velmi nebezpeční,“ uvedl Červenka.

Kroměříž ale hlavně díky výbornému brankáři všechny nepříjemné chvíle přečkala a ve 23. minutě ze standardní situaci sama udeřila. Z trestného kopu se trefil Kovář.

Domácí v první půli několikrát zahrozili i ze hry, ale slibné příležitosti nevyužili.

Po přestávce Hanáci zpřesnili kombinaci a vyvarovali se zbytečných ztrát. Hosté už tolik šancí neměli, přesto byl svižný duel i nadále otevřený. Vedení Kroměříže zvýšil čtvrt hodiny před koncem Patrik Červenka.

Trenérův syn se prosadil po krásné a rychlé akci. Dubnice už stačila výsledek pouze zkorigovat, na vyrovnání už hosté nedosáhli. Možná i proto, že v 89. minutě přišli o zbytečně vyloučeného hráče.

„Dubnica si ale zasloužila dát gól. Zápas klidně mohl skončit remízou,“ uznal Červenka.

Osmý tým MSFL v zimní přestávce přišel o nejlepšího střelce Silného. Jinak další opory v klubu zůstaly. V Kroměříži zůstal Votava, ze Zlína přišel Patrik Červenkou. Posilou by měl být i Ukrajinec Orest Tiahlo. Dvacetiletý stoper přišel na Hanou z klubu FK Lvov, kde hrával Juniorskou ligu.

Přípravný fotbal -

SK Hanácká Slavia Kroměříž – FK Dubnica 2:1 (1:0)

Branky Kroměříže: 23. Marián Kovář, 78. Patrik Červenka