„Vyšle nám hlavně první poločas, ve kterém jsme byli herně jasně lepší. Dali jsme dvě branky a vypracovali si další šance. Škoda, že jsme nepřidali třetí gól a zápas si po přestávce zbytečně zkomplikovali. Nakonec jsme to však zvládli a zaslouženě postoupili,“ uvedl hrající trenér Skaštic Lukáš Motal.

Bývalý středopolař Zlína a Kroměříže povede Skaštice i v nadcházející sezoně. Klub vzdal hledání nástupce Romana Koleniče, důvěru dostal dvaatřicetiletý Motal, kterému coby asistent bude pomáhat Roman Číhal z Hulína.

Také HFK Olomouc má nového kouče. Po Jiřím Dercovi převzal tým velezkušený Alexandr Bokij. Člen legendárního Brücknerova týmu z počátku devadesátých let minulého století ovšem neprožil s holickými fotbalisty povedenou soutěžní premiéru.

Skaštice vstoupily do zápasu lépe a po 23. minutách vedly už 2:0. Oba góly dal Konečník. Zkušený forvard měl na kopačce i další branky, ale v cestě pokaždé stálo břevno. V jasné šanci pak neuspěl ani Drábek, jenž z metru přestřelil hostující branku.

Hosté v první půli zahrozili jenom po brejkové akci, gólman Vrba ale dobře zasáhl.

Holice po přestávce za nepříznivého stavu prostřídaly, zlepšily a hlavně vyrovnaly hru. Olomoučtí fotbalisté hrozili hlavně po standardních situacích a rohových kolech, kontaktní branku však dal až Mazouch v 77. minutě po precizně zahraném trestném kopu.

Z jasného zápasu tak najednou bylo drama. „My jsme se bohužel zatáhli a začali se strachovat o výsledek,“ přiznal Motal.

Skaštice už ale náskok udržely, i bez omluvených Bubly, Petrůska, Benčíka a Beneše hektický závěr zvládly.

Hanáci se v prvním kole celostátního poháru představí ve Valašském Meziříčí, ještě předtím je čeká divizní start. Generálku na mistrovskou sezonu obstará domácí duel s Kelčem.