„Výkon nebyl podle našich představ. Zápas nám nesedl, z naší strany to bylo takové utahané,“ přiznal kroměřížský trenér Bronislav Červenka.

Favorit si nedokázal poradit s pozornou defenzivou protivníka, který však nebyl pasivní, naopak hrozil po rychlých brejcích.

„Soupeř má v sestavě šikovné kluky, rychlé kraje, které se stačili vracet i dozadu. My jsme si příliš nevěděli rady. Vázla nám rozehra již od obrany. Kvůli menšímu pohybu hráčů a nepřesnostem jsme se do mnoha šancí nedostali,“ uvedl Červenka.

Hanákům k výhře nepomohl ani Robert Russmann. Dvacetiletý odchovanec Prostějova prošel mládeží Baníku Ostrava. Talentovaný obránce naposledy hrál druhou ligu ve Vítkovicích. Od pondělí se ale připravuje s Kroměříží, sešívaný dres by měl nosit i na podzim.

Fotbalisté Slavičína (v modrých dresech). Ilustrační foto
Slavičín z tempa nevypadl. Generálku v Kvasicích ustál vítězně

Účastníkovi MSFL proti Valašskému Meziříčí scházel pouze zranění Plecitý, ostatní opory hráli.

Hanáci v první půli dvakrát inkasovali a dotahovali náskok soupeře. Skóre hned v 5. minutě otevřel Jonáš Vrána. Kroměříž, která měla po většinu času územní převahu, vyrovnala povedenou střelou Červenky.

Valaši ale brzy odpověděli, když se po rohu prosadil nepokrytý Michálek. Domácí stihli ještě před přestávkou srovnat, na 2:2 upravil Masař.

Hosté i ve druhé půli dál dobře bránili, zato Hanáci se jej velmi složitě probíjeli do zakončení. Rozhodnout mohl Kovář, někdejší ligový forvard ale penaltu neproměnil. Valašské Meziříčí si tak před novým divizním ročníkem zvedlo sebevědomí velmi dobrým výkonem i cenným výsledkem.

„Z naší strany to bylo celkem slušné. Domácí měli více ze hry, ale jejich územní převaha nebyla nijak drtivá,“ prohlásil hostující trenér Pavel Hajný.

Zkušený kouč ale nerozhodný výsledek nijak nepřeceňoval.

„Pořád je to jenom příprava a zápasy v divizi budou o něčem jiném,“ uvědomuje si Hajný, jenž v generálce šetřil kapitána Výmolu.

„Má natažený sval, a tak jsem nechtěl zbytečně riskovat,“ dodal trenér Valašského Meziříčí.

Zatímco fotbalisté Kroměříže odstartují novou sezonu ve třetí lize na hřišti Uherského Brodu, Valachy čeká po přesunu do divizní skupiny E duel ve Slavičíně.