„Velmi cenné vítězství. I proto, že se nám zde snad nikdy nepodařilo bodovat, přestože jsme zde několikrát vedli,“ poznamenal s úsměvem spokojený kouč Slavičína Petr Slončík.

Divizní fotbalisté Baťova (ve žlutém) v pátečním 18. kole skupiny E doma remizovali 3:3 s Novými Sady.
OBRAZEM: Baťov vedl o tři góly. Proč přišel v nastavení o výhru?

Nástup Valachů byl ostrý a kromě převahy přinesl dvě branky. „Nebylo to ale jednoduché utkání, třebaže jsme v první půli podali slušný výkon a zaslouženě získali dvoubrankové vedení. Měli jsme i další možnosti naše vedení navýšit. Popravdě nás ale z tempa rozhodila penalta a snížení před přestávkou,“ přiznal Slončík.

Zdroj: Břenek Martin

„Druhý poločas u i kvůli nevlídným klimatickým podmínkám – silnému větru a dešti – už nebyl o fotbale a výhru jsme si již pohlídali,“ oddechl si kouč TVD.

Volíme nejpopulárnějšího trenéra amatérské kopané v kraji.
FINÁLE! Volíme nejlepšího fotbalového trenéra. Bude to ten váš? Hlasujte!

Domácí lavička byla po utkání hodně rozladěná. „K vítězství jsme měli hodně daleko! Zápas jsme těžce nezvládli, hlavně v první půli, která prakticky rozhodla,“ sportovně uznal jeden ze skaštických trenérů Lukáš Batík. „Já být hráčem Slavičína, tak si libuji. Na rozdíl od našich hráčů totiž byli všude první, pěkně hráli a kombinovali. Naopak my jsme duel vůbec nezvládli,“ zopakoval domácí kouč.

Zdroj: Břenek Martin

O přestávce bylo v kabině domácích hodně hlučno. „Kluci dostali v šatně kartáč, který dopadl na úrodnou zem a kluci se zlepšili. Ovšem v klimatických podmínkách, které po změně stran nastaly, už to nešlo. Škoda, hrát jako ve druhé půli celý zápas, tak bychom si minimálně body rozdělili,“ cítil Batík. „Realita ale byla jiná, my zápas nezvládli, soupeř vyhrál zaslouženě. Jdeme ale dál!“ dodal odhodlaně trenér Skaštic.

Hlavní trenér Zlínska David Rojka
Hlavní kouč Zlínska o kauze i špatném úvodu: Vyříkali jsme si věci mimo fotbal

V závěru zápasu vzplály emoce také na hřišti, kdy po jednom z faulů došlo k hromadné pošťuchované a ostrým slovním výpadům z obou stran. „O to více mě překvapilo, že byl vyloučen jen náš hráč. Emoci a vina byla na obou stranách, trest byl nevyvážený,“ dodal Lukáš Batík, kdy nejen jeho překvapilo přímé vyloučení domácího Menšíka.

Branky: 40. z pen. Konečník – 9. Staněk, 31. Hradil. Rozhodčí: Štipčák, ČK: 90. Menšík (Skaštice), 126 diváků.