Divizní fotbalisté Skaštic (ve žlutém) v úvodním jarním kole divize E porazili rivala z Přerova 2:1.
Divizní Skaštice berou v derby všechny body. Proč se ale trápily?

„Zápas mu sedl parádně! Takové řádění jme od něj nečekal,“ přiznal s úsměvem kouč Holešova Alois Skácel. „Takové řádění občas první zápas jara přináší, naštěstí pro nás v dobrém. V přípravě můžete hrát jako z partesu, ale mistrák je mistrák,“ pousmál se zkušený trenér.

Jeho svěřenci mu dělali radost od začátku. „Kluci nastoupili koncentrovaně, bez zbytečných chyb. Prostě hráli jednoduše, což na malém hřišti je důležité, vyhnuli jsme se zbytečným ztrátám. Domácí hráli z bloku a k překonání jejich obranného valu nám pomohly standardky a tlak na míči. Další větší šance spálili Uhřík s Kovářem, i tak jsem za čtyřgólovou výhru moc rád,“ netajil se Skácel.

Volíme nejpopulárnějšího trenéra amatérské kopané v kraji.
FINÁLE! Volíme nejlepšího fotbalového trenéra. Bude to ten váš? Hlasujte!

„Rozhodla koncentrovanost celého týmu, i proto náš gólman nemusel řešit nic závažného. Kéž by to klukům vydrželo i dál,“ přeje si trenér Holešova.

Za týden jej čeká prestižní duel, doma proti Bzenci, který nově vede trenérská fotbalová osobnost Bob Páník. „To bude sranda, jsme kamarádi,“ pousmál se vášnivý milovník vůně cigaret. „Jestli zajdeme na kafíčko? Pokud mě pozve, určitě! Ale Bob cigarety nemusí. Už se ale těším na setkání,“ dodal s úsměvem Alois Skácel.

NOVÝ JIČÍN – HOLEŠOV 0:4 (0:1)

Branky: 42., 71., 79. a 88. Mlčák. Rozhodčí: Pavlica – Smýkal, Prokůpek, 50 diváků.