Volný čas strávil jak v teple u moře, tak aktivně. „Hodně jsme plavali, chodili a poznávali nové prostředí. Nejsem příznivce vyvalování a opalování na pláži, vše klaplo na výbornou, jsem odpočatý a plný sil,“ hlásí kouč loni sedmého celku divize E.

Jako jeden z mála týmů, který má již za sebou první přípravné utkání, Holešov o víkendu stihl doma porazit regionálního rivala ze Valašského Meziříčí.

„Prostor dostali všichni. Jsem nadšený, že kluci na sobě během pauzy individuálně pracovali, vypadali dobře. Kluci hráli svědomitě,“ ocenil kouč Holešova. „Soupeř nepřijel kompletní, ovšem i nám bude ještě nějaký čas trvat, než si vše sedne. Naše hra byla ještě syrová, ovšem s pěknými okamžiky, akcemi. Slušná návštěva to ocenila. Po prostřídání mladými skřípala součinnost, ale to chce čas. A ten máme. Měsíc.“

Holešovský výběr pod vedením Skácela absolvuje první letní přípravu. „Bude nejen o součinnosti, ale i zlepšení individuálních činností. Pak můžeme být lepší i týmově,“ má jasno kouč. „Závěr sezony se mi nelíbil. Byla tam spousta věcí, které již nechci opakovat. Musí se zlepšit.“

Po zimním zemětřesení v kabině jsou poslední změny jen lehkým letním vánkem. Klub opustili Janalík se Sklenářem, naopak kvalitu mezi tyčemi zvýšil Šiška ze Zlína a Filip Košák, jenž v minulosti hrával v Uherském Brodu. „Měl zdravotní problémy. Nyní se již dává dohromady a je vidět, jak je to zkušený hráč,“ nešetří chválou Skácel. „Tým v podstatě zůstal pohromadě, v přípravě dostávají prostor také naši dorostenci. S vedením jsme ještě dohodnutí na posílení, zkvalitnění kádru. Ale ne za každou cenu, nejde nám o počty,“ zdůraznil Skácel.

„Prioritou zůstává výchova vlastních hráčů, které ale bychom rádi ještě doplnili o jednoho dva kvalitní hráče. Musí být do základu,“ zdůraznil svou podmínku trenér Holešova.

Třeba nějakého kanonýra, střelce? „To není podmínkou. Nepotřebujeme superstřelce, ale hráče s kvalitou finální a předfinální přihrávky.“

Ambice ještě předloni o udržení bojujícího týmu jsou velmi smělé. „Možná to bude znít nabubřele, ale chci, abychom hráli výše! Potenciál v kabině je, ale záleží na hráčích. Řada z nich si v tréninku vede výborně, ale ještě se potřebují naučit tuto kvalitu přenést do zápasů,“ burcuje Skácel. „Chceme hrát atraktivní fotbal, bavit sebe i diváky,“ zdůraznil.

Los úvodních kol není špatný - Nový Jičín, Bzenec a Rýmařov. „Když vyhráváte, pak je dobrý. (smích) Papírově je soutěž hodně vyrovnaná. Je dobře, že se soutěž rozšířila, s novými soupeři bude zajímavější pro všechny,“ dodal Alois Skácel.

Příprava: Holešov - Valašské Meziříčí 5:4

Branky: Uhrřík 3, Getler, Kovář. Sestava Holešova: Šiška (Zlín) Třasoň, Daněk, Košák (po rekonvalescenci), Miklík, Pospíšilík, Uhřik, Semenyana Jehor, Kovář, Gettler, Paštěka. V 2. poločase šli do hry: Zakopal, Novotný, Jadrníček a dorostenci Láník, Jurčík, Zdráhal, Pirkl.

Další program přípravných zápasů:
15. 7. Štítná n. Vl. (venku)
22. 7. Brodek u Přerova (venku)
29. 7. Uherský Brod (předkolo Mol Cupu, doma).