„Naštěstí pohárová trpká zkušenost odezněla na pátečním tréninku kluci se opět přehodili do mistrovského módu. Zaslouženě jsme vyhráli,“ radoval se po utkání kouč Holešova Alois Skácel.

Zápas ale úplně jednoduchý, jak napovídá výsledek nebyl.

„Nováček se ukázal jako velmi houževnatý soupeř, v úvodu hodně kousla,“ přiznal trenér domácích.

Hodně úzko bylo jemu i jeho svěřencům po necelé čtvrthodině. „Po našem zaváhání měl první šanci, naštěstí jsme to ustáli. Kluci po celý čas slušně kombinovali, ovšem některé míče byly zbytečně uspěchané. Hodně nám pomohly úvodní dvě slepené branky po necelé půlhodině hry,“ přiznal.

První padla po hezké kombinaci Kovář – Jaderníček, kdy po pěkné kolmici do šestnáctky šel sám Gettler. „Na druhé trefě se významně podepsal Kovář, který na zadní tyči našel Třasoně,“ doplnil Skácel.

Po přestávce hosté přidali a aktivním nástupem chtěli domácím zatlačit. „Naštěstí mu to nevyšlo a po třetí brance zcela otevřel hru, což nám sedělo. Sice po chybičce v šestnáctce z penalty snížili, ale po dalších dvou slepených našich trefách se již utkání dohrávalo,“ radoval se Skácel.

Domácí stejně jako v poháru proti Opavě museli postrádat hned trojici fotbalistů základu. I proto vedení dál pracuje na posílení.

„Nyní nám pomáhá Marek Linda, jenž kvůli škole končí s fotbalem na divizní úrovni, na konci září by se měl nastoupit doléčující se Mlčák. I tak nám schází jeden hráč, univerzál. Toho intenzivně hledáme,“ přiznal Alois Skácel.

HOLEŠOV – KOSTELEC 5:1 (2:0).

Branky: 26. a 74. Gettler, 57. a 77. Kolář, 29. Třasoň – 69. z pen. Holub. Rozhodčí: Holub, 250 diváků.