Favorita těšil hlavně výsledek a také nula na kontě brankáře Vymětala. „Podali jsme pouze průměrný výkon,“ přiznal na klubovém webu hrající skaštický asistent Lukáš Motal.

Hosté se na hřišti účastníka krajské I. A třídy probouzely pozvolna. Úvod utkání patřil domácímu celku, který ve středu hřiště dirigovali mazáci Laxiga s Dvořáčkem. První střela zápasu šla ale nad hostující bránu.

Skaštice s přibývajícími minutami začaly rovněž útočit, ale akce brzdily zbytečné ztráty a nepřesnosti.

„I přesto se ale našemu týmu podařilo jít do vedení. Konečník si naběhl mezi domácí obránce a sám před brankářem nezaváhal,“ popsal první gólovou akci Motal.

Byl to právě bývalý hráč Kroměříže a Zlína, který mohl zvýšit vedení divizního nováčka, ale vyběhnutého brankáře Balážika zastoupil vracející se obránce, jenž míč po chytrém obloučku mířící do prázdné brány vyhlavičkoval.

Druhá půle se už více hrála v režii hostujícího týmu. V zakončení si však Skaštičtí počínali nepřesně. Sovu vychytal domácí brankář a Gojš svůj únik zakončil střelou do ochranné sítě. Uklidňující druhý gól přidal až Sova, jehož skončil až za zády překvapeného domácího brankáře.

„V poslední dvacetiminutovce tempo hry opadlo. Domácí se snažili o vstřelení alespoň kontaktní branky. Nejblíže k tomu byl Dvořáček, který svou bombou orazítkoval břevno,“ dodal Motal.

Hostující gólman nakonec své čisté konto uhájil a Skaštice tak ukončily sérii přípravných utkání dvougólovým vítězstvím.

Generálka vyšla i Strání. Celek z Uherskohradišťska přehrál Újezdec 6:2. Domácí tým zlomil odpor houževnatého soka až ve druhé půli. Dvakrát skórovali Michalec s Hrubošem, další branky vítězů zaznamenali Janků a Ondřejka. Za hosty porážku mírnil Valenta.

„Zápas nám střelecky i výsledkově vyšel, v neděli dopoledne ve Slavičíně nás však čeká mnohem těžší soupeř,“ ví kouč Strání Igor Gúčik.

Fotbalisté Valašského Meziříčí naopak v posledním přípravném utkání neuspěli. Valmez v souboji divizních týmů podlehl Všechovicím 0:2. Herně vyrovnaný první poločas hosté okořenili brankou z přímého volného kopu, když se velmi přesně do pravého horního růžku trefil Kubina.

Chvíli předtím Všechovice ještě stihli orazítkovat tyč domácí branky. Druhou šanci hostů ve formě penalty výborným zákrokem zlikvidoval Michut.

Začátek druhé půle jednoznačně patřil Valmezu, který se tlačil za vyrovnáním. Přišly i šance, ale střelcům vyschl prach. Hosté se do útoku dostávali jen sporadicky. Po jednom jejich z průniků však Valmez opět vyprodukoval faul v pokutovém území a všechovický Hrdlička se tentokrát nemýlil.

Slavičín měl stejně jako Brumov o víkendu volno, zrušen byl také duel Vsetína v Kozlovicích, kam Valaši neodcestovali z důvodu velké marodky.

Přípravný fotbal -

Napajedla – Skaštice 0:2 (0:1)

Branky: Konečník, Sova

Rozhodčí: Katrňák

Diváci: 60

Skaštice: L. Vymětal – Bubla, T. Motal, Janalík, L. Batík – Mynarčík, L. Motal, Frýdl, Sova, Gojš – Konečník (T. Batík, Beneš, Krejčíř, Sedlák, R. Vymětal). Trenér: Roman Kolenič.

FC Strání – Újezdec 6:2 (2:1)

Branky: 4. a 89. Michalec, 16. a 62. Hruboš, 54. Janků, 57. Ondřejka - 41. a 48.Valenta

Strání: Popelka – Holík, Gardian, Lorenc, Kolaja – Frühauf, Silnica, Ondřejka, Hruboš, Palík – Michalec. (Čubík - Mimochodek, O. Čaňo, V. Čaňo, Bruštík). Trenér: Igor Gúčik.

TJ Valašské Meziříčí - SK Všechovice 0:2 (0:0)

Valašské Meziříčí: Michut - Kadla, Švec, Michálek, Farkas Kiss - Vozák, Juříček, Žilinský, Bartozel, Daniš – Výmola. (Pobořil, Kundrát, Straka, Gajdoš). Trenér: Pavel Hajný.