„Rozhodně chceme navázat na práci Lukáše Motala, který se trenérsky nyní realizuje u prvoligového Zlína, ale když bude mít čas, přislíbil účast na trénincích, příležitostně i na zápasech. Ale vše podstatné je na nás ostatních,“ zdůraznil jeden z trenérské dvojice Roman Číhal, jenž bude mít po ruce Lukáš Batík. „Naše role u týmu jsou naprosto rovnocenné. Navíc vše zásadní stále konzultujeme s Lukášem, který se nepřestává zajímat o skaštickou kopanou,“ upřesnil Číhal.

Ne zcela ideální postavení v tabulce vedení v klubu nenechává klidnými a dělají maximum pro zvýšení kvality, konkurence.

„Zásadní je, že nemám informaci o žádném odchodu, to je dobrá zpráva,“ přiznal Číhal a naopak prozradil, na koho se mohou fanoušci těšit.

„Jedná se o příchodu dvou mladých fotbalistů na posty, kde nás nejvíce tlačí bota – tedy do útoku a zálohy, dozadu hrajeme kompaktně. Protože jejich příchody ještě nejsou administrativně doladěny, nemohu být konkrétní,“ omluvil se trenér. „Jsou to ale fotbalisté z třetiligových rezerv, kde není situace jednoduchá. Zásadní ale je, že oni chtějí u nás hrát a nyní se ladí meziklubové dohody,“ doplnil kouč.

Se společnou přípravou začnou ve Skašticích v pátek 19. ledna. „Kde jsou časy, kdy se na společné přípravě sešla až třicítky fotbalistů. Zejména v B týmu kluci zestárli, založili rodiny. I tak věřím v hojnou účast, kdy se budeme potkávat třikrát týdně a o víkendu hrát zápasy. Příprava bude jistě zajímavá, kdy především tu nepopulární fyzickou část povede můj kolega Lukáš. Já totiž neumím být přísný a nemám rád běhání. Kdyby bylo na mě, tak jen hrajeme fotbal a střílíme na bránu,“ zažertoval Číhal. „Také ve využívání tréninkových aplikací mě neužije, mám rád individuální řešení, jednání z očí do očí!“ zdůraznil, kdy současně se ještě hráčsky realizuje v nedalekých Martinicích.

I zpestření stereotypu se postará tradiční společné soustředění. „Kdysi jsme pravidelně jezdili do Morkovic. Nedávno jsme udělali změnu a nyní, začátkem února, již potřetí se vydáme směr Znojmo,“ už se těší Číhal.

Seznam přípravných zápasů Skaštic:
20. 1. Skaštice - Brumov (UT Kroměříž)
28. 1. Skaštice – Morkovice (UT Kroměříž)
3. 2. Skaštice – Hluk (UT Kroměříž)
16. 2. Luhačovice – Skaštice (18)
2. 3. Skaštice – Zborovice (UT Kroměříž)
9. 3. Skaštice – Přerov

Herní formu budou jeho svěřenci pilovat v šesti přípravných duelech, většinu sehraných na umělce v Kroměříži. První přijde na řadu již v sobotu proti Brumovu. „Nasmlouvané máme soupeře od III. ligy po krajský přebor, ovšem převážně z divizí. O generálku se nám postará Přerov,“ má jasno trenér dvanáctého celku divize E.

A jaké bude mýt tým cíl pro odvetnou část? „Hlavně neudělat ostudu, bavit sebe i fanoušky fotbalem. A protože jeho kořením jsou branky, chtěli bychom jich střílet co nejvíce,“ směje se Číhal, jenž se už na fotbalovou nálož těší.

„Na rozdíl od minulosti jsem si dal od kopané absolutní klid. Do budoucna bych se ale mu trenérsky rád věnoval, nyní je mým cílem vystudovat A licenci. Kdo by nesnil o profesionální kariéře,“ přiznal s úsměvem Roman Číhal.