„Cílem nově složeného realizačního týmu bude v první řadě stabilizovat kádr prvního týmu a dobrou koncepční prací naplnit cíle, které si společně s vedením stanovili,“ říká sportovní manažer Hanácké Slavie Karel Heinz.

„Vedení klubu hledalo realizační tým k dlouhodobé, koncepční a klubové práci, která bude mít přesah i do jiných faktorů než jen práce se samotným prvním týmem. I tak je jeden ze zásadních cílů návrat profesionální soutěže zpět do Kroměříže. Jsme si však vědomi, že nově vzniklý realizační tým potřebuje k naplnění tohoto cíle čas, trpělivost a toleranci nás všech, aby dostali pro svoji práci patřičný klid a prostor,“ přidává Heinz.

Pětačtyřicetiletý Dobeš přichází do Kroměříže ze Zlína. V Baťově městě působil u dorosteneckých kategorií, naposledy byl asistentem Davida Hubáčka u třetiligového béčka.

Bohatou má i hráčskou kariéru.

Ve Zlíně si zahrál druhou i první ligu. Zkušenosti nasbíral i ve slovenském Trenčíně či gruzínském Dinamu Tbilisi. V nejvyšší soutěži si starty připsal také v Bohemians Praha. Jako hráč působil v letech 2013 - 2014 i v Kroměříži.

V realizačním týmu, který bude mužstvo chystat na sezonu v MSFL, došlo i k dalším změnám. „Na postu asistenta trenéra bude nově působit Jan Podolák, který již v minulosti trenérsky v klubu byl,“ říká Heinz.

Za sebou má i angažmá u mládeže Dukly Praha, Slovácka a v Podbrezová, kde trénoval kategorii U19.

V realizačním týmu nadále zůstává renér brankářů Radek Petr, masér a fyzioterapeut Jiří Libenský a také kondiční trenér Martin Snídal. Nově bude jako vedoucí mužstva působit dosavadní asistent trenéra a hráč béčka Martin Surynek.

„S cílem ještě lepší koncepční práce a provázanosti jednotlivých týmů v klubu přichází i další změny v realizačních týmech,“ upozorňuje Heinz.

Kroměřížské béčko, které postoupilo do krajského přeboru, převzal jako hlavní trenér Radovan Budín, který doposud působil u staršího dorostu. „Zároveň zůstává v pozici vedoucího trenéra mládeže, aby dokázal propojovat jednotlivé principy napříč celým klubem,“ říká Heinz.

„B-tým díky dalšímu postupu z 1. A třídy do Krajského přeboru se stane ještě více cíleným mužstvem pro přechod mladých hráčů z mládeže do mužů, zároveň však bude sloužit pro herní vytížení hráčů prvního týmu. Celý proces a nastavení tohoto týmu bude v souladu s áčkem a mládeží tak, aby byl dobrým pojítkem mezi těmito důležitými věkovými rozdíly,“ vysvětluje.

Do pozice hlavního trenéra U19 a vedoucího trenéra dorostu přichází Václav Stráník.

Naposledy působil u mládeže Baníku Ostrava, kam přišel ze Slovácka, předtím vedl Hodonín. Ke kategorii U16 nově přichází Rudolf Navrátil, který v loňském soutěžním ročníku trénoval v Holešově.

Poslední novou tváří je Michal Vojtíšek. Ten se postupně zapojí k nejmenší školičce a pomůže v klubu s rozvojem nejmladších Hanáků. „Michal působil mnoho let ve Slovácku, kde prošel mnoho pozic jako trenér, či šéftrenér. Jsme velmi rádi, že si po krátké fotbalové pauze vybral náš klub ke spolupráci,“ těší Heinze.

Od nových trenérů si vedení Kroměříže dost slibuje.

„V klubu dochází k mnoha změnám a došlo zároveň k příchodu plno odborníků ke zkvalitnění práce celého klubu. I nadále je pro nás prioritou součinnost výchovy hráčů mládeže spolu s kvalitním a cíleným přechodem mladých hráčů do mužského fotbalu a celkově propojení mezi mládeží a mužskými kategoriemi. Tak jak všechno i tento projekt potřebuje svůj čas, aby si všichni členové klubu nastavili pracovní náplně a mohli společně plnit cíl, a to rozvoj klubu SK Hanácká Slavia Kroměříž a jednotlivých hráčů v něm,“ uzavírá Heinz.