Trenérovi Bronislavu Červenkovi dvacetiletého středopolaře doporučil hráčský agent agent a kamarád Michal Nehoda, který s koučem Hanáků nastupoval ve Zlíně.

„Je to ve fázi testování, už je u nás týden. V sobotu nastoupí proti Slovácku a po zápase si k tomu řekneme víc. Uvidíme, zda to pro nás i pro něj bude zajímavé. Šanci ale určitě dostane,“ slibuje Červenka.

Program Hanácké Slavie Kroměříž v zimní přípravě
15. ledna v 10.30: SK Hanácká Slavia Kroměříž – 1. FC Slovácko

22. ledna v 11.00: FC Fastav Zlín - SK Hanácká Slavia Kroměříž

26. ledna v 18.00: FK Hodonín - SK Hanácká Slavia Kroměříž

29. ledna v 11.00: SK Prostějov - SK Hanácká Slavia Kroměříž

5. února v 10.00: SK Líšeň - SK Hanácká Slavia Kroměříž

12. února v 10.00: SK Hanácká Slavia Kroměříž – Brno B

19. února ve 12.00: SK Hanácká Slavia Kroměříž – Slovan Bratislava B

26. února v 11.00: MFK Vyškov - SK Hanácká Slavia Kroměříž

26. února ve 14.00: SK Hanácká Slavia Kroměříž – FC Fastav Zlín B

Jinak se žádná nová tvář v Kroměříži zatím neobjevila. Kádr zůstává takřka beze změn. První trénink lídra MSFL v pondělí absolvovalo dvaadvacet hráčů. „Někteří však ještě měli plánované pracovní či osobní volno a k týmu se připojí postupně. V kádru jsou taky hráči, kteří se dostávají zpět po zranění,“ uvedl Červenka.

K dispozici zatím nemá stopera Tiahla. Ukrajinský fotbalista si momentálně vyřizuje vízum pro pobyt v Česku.

Jedinou ztrátou je tak návrat útočníka Cloude Lhoteckého zpátky do Brna. Mládežnický reprezentant na podzim pomohl Hanákům osmi góly, v zimě se popere o místo v kádru druholigové Zbrojovky. Pokud se v silné konkurenci neprosadí, může sezonu dohrát v Kroměříži. Variant je ale samozřejmě víc.

„Záleží na Brnu, jak s tím naloží,“ ví dobře Červenka. „Uvidíme, zda se Cloude dostane do kádru nebo půjde zase někam na hostování a třeba se vrátí k nám. Uvidíme, necháváme to otevřené,“ zůstává v klidu.

Vedoucí tým třetí ligy však chce v zimní pauze mužstvo doplnit a posílit o jednoho až dva hráče. „Chceme zvýšit konkurenci, tým oživit, zkvalitnit,“ přiznává.

Hanáci ale zatím mají čas. Chtějí být trpěliví, počkat si na případné borce, co se neprosadí ve vyšších soutěžích. „Během ledna se to ve druhých ligách vytříbí. Snad se nám podaří někoho sehnat. Zatím ale nic aktuálního není,“ tvrdí známý kouč.

Kroměřížští fotbalisté se nyní soustředí hlavně na tvrdou práci, nabírání kondice. Se společným tréninkem po prosincové přestávce začali v pondělí, v lednu se budou scházet skoro denně.

„Pokud to někdy vyjde a kluci to dokáží skloubit se školou či prací, budeme trénovat i dvoufázově,“ upozorňuje.

Hanáci většinu jednotek absolvují na umělé trávě v Obvodové ulici. „K běhům někde venku se moc nedostaneme, protože kluci končí v práci kolem půl čtvrté,“ uvědomuje se. „Navíc kluci měli bežecké tréninky v individuální přípravě,“ upozorňuje.

Fotbalisté Kroměříže (červenobílé dresy) se ve 2. kole MOL Cupu utkali s druholigovou Zbrojovkou Brno.
Glosa Libora Kopla: Hanáci patří výš. Druhá liga by Kroměříži slušela

Červenkův tým před startem jarních odvet sehraje devět přípravných zápasů. Hned první dva duely jsou při fanoušky velmi atraktivní, neboť Kroměříž se utkají s týmy hrající nejvyšší českou FORTUNA:LIGU.

Na úvod doma vyzvou Slovácko, o týden později se představí na Vršavě, kde se postaví zlínskému Fastavu.

„Jsme rádi, že s s nimi můžeme hrát, pro kluky to ale bude na startu přípravy hodně náročné. Snad to nebude nějaký propadák,“ věří Červenka.

Zajímavá konfrontace bude i s Prostějovem, Líšní či Vyškovem, formu Hanáků prověří i Hodonín, Slovan Bratislava B nebo juniorka Brna.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …