Zatímco Lhotecký si hledá druholigové angažmá, Hroník se vrací zpátky do Čech. Sklenář zase bude pracovat v Rakousku, kde nejspíš bude i hrávat.

Letní příprava SK Hanácká Slavia Kroměříž
Sobota 9. července v 11.00: Kroměříž - Dubnica nad Váhom
Středa 13. července v 17.00: Kroměříž - 1.FC Slovácko B
Pátek 15. července v 18.00: Kroměříž - FC Zbrojovka Brno
Neděle 17. července v 10.30:
SFC Opava - Kroměříž
Sobota 23. července v 10.30: Kroměříž - SK Sigma Olomouc B
Sobota 30. července: Kroměříž - FC Zbrojovka Brno B

„Samozřejmě pro nás je to ztráta, ale nic s tím neuděláme. Je to škoda, ale nyní usilovně za ně sháníme náhradu,“ říká Červenka.

První letní posilou je Dan Jambor z Vyškova. Příchod mladého dvaadvacetiletého křídelníka či podhrotového hráče je ústně domluvený, nyní stračí vše administrativně dořešit. „Další hráči jsou zatím v jednání,“ tvrdí Červenka.

Pro start letní přípravy nemůže počítat ani se zraněným Houserem, v úvodu bude chybět i syn Patrik. Individuální plán si bude plnit i marod Tomáš Matoušek.

„Situace není úplně ideální. Kluci se nám budou vracet postupně, protože někteří z nich kvůli práci museli na dovolenou až teď a připojí se k týmu až v tomto nebo příštím týdnu,“ říká Červenka.

„Letos je to takové méně uspořádané, kompaktní, ale věřím, že všichni budou připravení na sezonu dobře,“ přidal.

Kroměříž v létě vyzkouší i pár hráčů z Ukrajiny nebo mladé talentované kluky z regionu. „Záleží jenom na nich, zda u nás budou pokračovat, nebi se s nimi rozloučíme,“ uvedl.

Hanáci se budou v prvních dvou týdnech prázdnin chystat každý den. Nejprve budou nabírat kondici, postupně se začnou věnovat herním věcem a budou ladit formu na mistrovské boje.

Na vypilování mají celý červenec, před startem MSFL sehrají šest přípravných duelů. První souboj s béčkem Slovanu Bratislava byl zrušen, úvodní utkání tak kroměřížští fotbalisté sehrají až v sobotu proti slovenské Dubnici.

V dalším týdnu pak vyzvou hned tři soupeře. Kromě juniorky Slovácka se utkají také se Zbrojovkou Brno a Opavou. „Čeká nás velice nabitý program, ale věřím, že se s tím vypořádáme dobře a na start nové sezony budeme dobře připravení,“ přeje si Červenka.