Zatímco Lhotecký si hledá druholigové angažmá, Hroník se vrací zpátky do Čech. Sklenář zase bude pracovat v Rakousku, kde nejspíš bude i hrávat.

Letní příprava SK Hanácká Slavia Kroměříž
Sobota 9. července v 11.00: Kroměříž - Dubnica nad Váhom
Středa 13. července v 17.00: Kroměříž - 1.FC Slovácko B
Pátek 15. července v 18.00: Kroměříž - FC Zbrojovka Brno
Neděle 17. července v 10.30:
SFC Opava - Kroměříž
Sobota 23. července v 10.30: Kroměříž - SK Sigma Olomouc B
Sobota 30. července: Kroměříž - FC Zbrojovka Brno B

„Samozřejmě pro nás je to ztráta, ale nic s tím neuděláme. Je to škoda, ale nyní usilovně za ně sháníme náhradu,“ říká Červenka.

První letní posilou je Dan Jambor z Vyškova. Příchod mladého dvaadvacetiletého křídelníka či podhrotového hráče je ústně domluvený, nyní stračí vše administrativně dořešit. „Další hráči jsou zatím v jednání,“ tvrdí Červenka.

Pro start letní přípravy nemůže počítat ani se zraněným Houserem, v úvodu bude chybět i syn Patrik. Individuální plán si bude plnit i marod Tomáš Matoušek.

„Situace není úplně ideální. Kluci se nám budou vracet postupně, protože někteří z nich kvůli práci museli na dovolenou až teď a připojí se k týmu až v tomto nebo příštím týdnu,“ říká Červenka.

„Letos je to takové méně uspořádané, kompaktní, ale věřím, že všichni budou připravení na sezonu dobře,“ přidal.

Fotbalisty Zborovic posílil zkušený útočník Michal Ordoš. Foto: facebook TJ Pilana Zborovice
Zborovice získaly Ordoše. Mají dorost, dalšímu postupu by se nebránily

Kroměříž v létě vyzkouší i pár hráčů z Ukrajiny nebo mladé talentované kluky z regionu. „Záleží jenom na nich, zda u nás budou pokračovat, nebi se s nimi rozloučíme,“ uvedl.

Hanáci se budou v prvních dvou týdnech prázdnin chystat každý den. Nejprve budou nabírat kondici, postupně se začnou věnovat herním věcem a budou ladit formu na mistrovské boje.

Na vypilování mají celý červenec, před startem MSFL sehrají šest přípravných duelů. První souboj s béčkem Slovanu Bratislava byl zrušen, úvodní utkání tak kroměřížští fotbalisté sehrají až v sobotu proti slovenské Dubnici.

V dalším týdnu pak vyzvou hned tři soupeře. Kromě juniorky Slovácka se utkají také se Zbrojovkou Brno a Opavou. „Čeká nás velice nabitý program, ale věřím, že se s tím vypořádáme dobře a na start nové sezony budeme dobře připravení,“ přeje si Červenka.