Páteční předehrávku 16. kola rozhodl ve 44. minutě hostující útočník Václav Vašíček, jenž v zimě přišel ze Sigmy Olomouc. Za Valcíře skóroval hned při své soutěžní premiéře.

Vítěznou trefu známého forvarda ovšem v závěru utkání zastínil chybný verdikt asistenta rozhodčího Nováčka, který v předposlední minutě připravil Hanáky o vyrovnávací trefu, když po centru kapitána Matouška nejprve hlavičkoval Kovář do břevna a pohotový Oklešťěk dorazil odražený balon do sítě.

Radost domácích fotbalistů ale utnul zdvižený praporek. O ofsajd přitom podle internetového záznamu s největší pravděpodobností nešlo.

„Na videu je prokazatelně vidět, že Tomáš vybíhal zpoza obránce. Nevím, co sudí viděl. Bohužel nejsme v Lize mistrů, abychom si to mohli prohlédnout ještě několikrát,“ prohlásil kroměřížský kouč Bronislav Červenka.

Bývalý ligový záložník Zlína či Ostravy ale všechno na arbitra z Vysočiny nesváděl. Zklamaný byl hlavně z výkonu vlastního týmu.

„Polovina hráčů nepodala svůj standardní výkon, což rozhodlo,“ ví Červenka.

Naštvaný byl o to víc, že ani hosté na trávníku nijak zvlášť nezářili.

„Zápas byl vyrovnaný. Kdyby každý hráč na svém postu podal svůj standardní výkon, utkání bychom zvládli. Ale podprůměrných a průměrných výkonů bohužel bylo víc,“ tvrdí Červenka.

Páteční duel hraný pod umělým osvětlením fanoušky nijak nenadchl. Hlavní první poločas byl ve znamení nepřesností a zbytečných ztrát. Z šedi vybočila pouze gólová akce Severomoravanů, kterou přesně zakončil neobsazený útočník Vašíšek. Brankář Jícha byl bez šance.

„V prvním poločase jsme udělali jednu chybu. Ztratili jsme balon a dostali zbytečný gól do šatny, který ovlivnil druhý poločas,“ lituje domácí kouč.

Jinak se tři stovky diváků v hledišti kroměřížské arény nudily.

Výraznou změnu nepřinesla ani druhá půle. Hanáci se snažili, ale do pořádné šance se nedostali. Až přišla předposlední minuta a neuznaná vyrovnávací branka. „Zklamání je velké. Chtěli jsme zápas zvládnout a získat body. Bohužel se to herně nesešlo,“ mrzí Červenku.

Frýdek-Místek porazil Hanáckou Slavii i podruhé v sezoně 1:0. K triumfu hostům pomohli také bývalí hráči Kroměříže, brankář Kofroň se stoperem Hlochem, jejichž služeb se klub zřekl.

Dres Lipiny navlékli také Skwarczek s Kaizarem, jenž zamířili do Frýdku-Místku z Otrokovic. Hanákům scházel stoper Petr Zavadil, až v závěru prvního poločasu šel do hry mazák Okleštěk, který nahradil zraněného mladíka Šmerdu.

„Celý zápas byl vyrovnaný, bojovný. Snažili jsme se, ale nedostali jsme se téměř k ničemu. Bohužel jsme nedotáhli dva tři zajímavé momenty. Vpředu jsme nebyli důrazní, nedokázali jsme to tam dotlačit,“ mrzí Červenku.

Spokojený byl hlavně s připraveným hřištěm. „I když před utkáním trošku popršelo, balon po trávníku klouzal. Na to, že je teprve půlka března, tak terén byl fantastický,“ chválí Červenka. „Vymlouvat se můžeme jenom na sebe,“ dodal.

Fotbalisté Kroměříže i přes nepovedený vstup zůstali v tabulce MSFL na druhém místě. Ztráta na vedoucí Líšeň však dál zůstává osmibodová. V příštím kole se Hanáci představí v Uherském Brodě.

Brankář Pavel Jelínek v zimní přestávce vyměnil otrokovickou Viktorii za Spartak Hulín.
Brankář Jelínek: Chtěl jsem si znovu zahrát s budoucím švagrem
Mladý záložník Tomáš Masař v zimě zamířil ze Zlína do Kroměříže.
Masaře do Kroměříže zlákal trenér Červenka

FORTUNA: MSFL, 16. kolo

SK Hanácká Slavia Kroměříž – Frýdek-Místek 0:1 (0:0)

Branka: 44. Václav Vašíček

Rozhodčí: Machač – Denev, Nováček (Ondráš)

Žluté karty: Dvořák – Kofroň, Hykel, Kaizar

Diváci: 311

Kroměříž: Jícha- Šmerda (40. Okleštěk), Dvořák, Matoušek, Jeleček – Krhut, Cupák, Motal (60. Marčuk), Masař – Kovář - Silný (84. Chytil).

Frýdek-Místek: Kofroň - Literák, Bialek, Hloch, Hýbl – Kykel, Mozol (86. Mrkvička), Kaizar, Hýbl (60. Vychodil) – Varadi (74. Duda), Vašíček.