Ten radši dopředu moc neplánuje. Dobře ví, že se mohou nařízení ještě změnit. „Pokud počet omezí do deseti lidí, nenatrénujeme zhola nic,“ říká Matějka.

Nové nařízení vlády přijal bez výraznějších emocí. Nic jiného mu vlastně ani nezbývá. „Názor na to můžu mít, jaký chci, ale omezení a pravidla se musí respektovat,“ ví dobře.

„Pokud se vše znovu nezpřísní, tak máme povoleno trénovat na venkovní ploše. Rozhodně to není tak, že bychom po zápase s Dolním Benešovem dali zámek na vrata,“ říká s úsměvem.

„Uvidíme, jak dlouho nás pan Prymula nechá odpočívat,“ směje se.

Otrokovický trenér je spíše pesimistou. Tuší, že omezení potrvají déle než avizovaných čtrnáct dní.

„Vzhledem k tomu, že ve třetí lize je osmnáct mužstev a sezona má končit patnáctého listopadu, tak návrat do zápasů ke konci října znamená ohrožení podzimní části sezony,“ uvědomuje si.

Otázka je, zda se přestávka neprotáhne až do konce letošního roku.

„Nezbývá nám než rozhodnutí ministerstva a vlády respektovat. Uvidíme, zda se podzim dohraje nebo se opatření zpřísní a ještě víc přitvrdí. Těžko říct, jak to nakonec dopadne,“ uvedl kouč fotbalistů Uherského Brodu Martin Onda.

Pokud se nařízení nezmění, bude se slovácký celek normálně připravovat dál.

„Do dvaceti osob se v pohodě vejdeme. Horší bude, když v pondělí zase přijde něco nového. My jsme ale nachystaní trénovat i individuálně,“ tvrdí Onda.

Podle zkušeného kouče vynucená pauza může Broďanům pouze prospět. „Pořádně potrénujeme a zapracujeme na nedostatcích. Rozhodně nebudeme zahálet,“ říká.

Sedět doma na zadku nechtějí ani zlínští mladíci.

„I když příští víkend budou mít kluci určitě volno, v týdnu chceme normálně trénovat. Sice nemůžeme využívat vnitřní prostory, ale kluci jsou mobilní, takže se sejdeme na venkovním hřišti, potrénujeme a pojedeme domů,“ říká trenér rezervy Fastavu Jan Jelínek.

Podle něj se sezona jenom tak nerozjede.

„Podle zkušeností z minulých měsíců a ze zpráv z internetu a jiných médií se opatření ještě zpřísní, takže se hrát za dva týdny rozhodně nebude,“ míní Jelínek.

Trenér Slovácka B Jiří Saňák nechce situace příliš řešit ani komentovat.

„Je o tom zbytečné diskutovat. Stejně se k tomu vyjadřuje úplně každý. Dokud ale dvacet lidí může být venku spolu a může trénovat, budeme se dál scházet a připravovat. I když nemůžeme do kabiny, chci být venku a hrát fotbal. Pohyb a sportování je pro lidi stejně nejlepší,“ dodává Saňák.