„Pro celé vedení Hulína i diváky zůstává záhadou, jak mužstvo během týdne dovede změnit svůj herní výkon,“ přemítá na klubovém webu vedoucí mužstva Spartaku Lubomír Lanča.

Nejen zkušený devětašedesátiletý funkcionář očekával, že Hanáci naváží v domácím prostředí na dobrý výkon z Hlučiná a získají první podzimní body. Opak byl ale pravdou.

Spartak nastoupil do utkání bez nedoléčeného Kostky, v úvodu měl ale navrch. Bahounka v první šanci zradilo zpracování míče, Ondřejka zase před prázdnou brankou poslal míč hlavou nad.

Hosté přečkali úvodní nápor protivníka bez inkasované branky a začali soupeře zlobit. Nejprve rychlý útočník Dolního Benešova pláchl Zlámalovi, ale branka z toho nebyla. Krátce nato domácí stoper chyboval a hostující Adamík po několika odrazech a nepovedených odkopech s přispěním domácího obránce poslal balon do sítě.

Zaskočení Hanáci se po obdrženém gólu složitě zvedali. Navíc ve 40. minutě nešťastník Zlámal fauloval unikajícího protihráče a byl vyloučen.

Hulínští se i v deseti snažili, křeče a nervozity se však do konce střetnutí nedokázali zbavit. Naopak Dolní Benešov hrál v klidu a svoji pohodu demonstroval dalšími dvěma brankami. Na 2:0 zvýšil z trestného kopu Rubý, triumf hostů završil Pecuch. Domácí se v závěru pokusili utkání alespoň zdramatizovat, jedinou šanci střídajícího Turečka ale vytáhl brankář hostů na roh.

Spartak je po drsné porážce 0:3 poslední. Zvednout ze dna se pokusí v pátek v Kroměříži, kde v derby vyzve Hanáckou Slavii.

SK Spartak Hulín – FC Dolní Benešov 0:3 (0:1)

Branky: 20. Ondřej Adamík, 52: Patrik Rubý, 84. Martin Pecuch
Rozhodčí: Mikeska – Černoević, Kotala (Sedláček)
Žluté karty: Ma. Vyskočil, Josl - Býma
Červená karta: 40. Jaroslav Zlámal (Hulín)
Diváci: 92
Hulín: Ungr – Škubník (66. Rožek), Josl, Zlámal, Oulehla – Sedláček, Bahounek (58. Tureček), Koláčný, Martin Vyskočil, Šrom – Ondřejka (46. Kostka)