„Díky tetičkám, které mi pomáhali s hlídáním, jsme to zvládli,“ oddechl si vicemistr Evropy do devatenácti let.

Zatímco manželka se při Tipsport Malta Cupu starala o hráče Zlína, on měl na starosti malého synka a zároveň si musel plnit klubové povinnosti. „Vždycky jsem ho dal ráno do školky, kde jsem ho před tréninkem vyzvedl a zavezl nějaké tetičce na hlídání. Jsem moc rád, že mi pomohly, když byla žena pryč,“ děkuje příbuzným.

Malý Tomášek byl bez maminky takhle dlouho vůbec poprvé. „Když se narodil, zrovna byl covid, takže se nikam nelítalo. S ženou jsme si ale každý den volali. Většinou večer, když ale měla nejvíce práce. Chvilku jsme pokecali. Řekli, co bylo a na druhý den to samé,“ líčí Jeleček.

Sám odloučení zažil při angažmá ve Slovácku, kde působil jako masér. S účastníkem základní skupiny Evropské ligy se v minulosti podíval do Turecka, Slovinska či Chorvatska. „Vím, že v zahraniční jsou daleko lepší podmínky. I Zlíňané měli na Maltě hezky, teploty kolem dvaceti stupňů, takže po návratu to byl pro ni trošku šok, když se vrátila domů a tady byl sníh a mrzlo,“ říká s úsměvem.

Fotbalisté Hodonína (červenočerné dresy) v pátečním domácím přípravném zápase podlehli Kroměříži 3:4.
Podívejte se: Kroměříž po přestřelce zvítězila v Hodoníně. Rozhodl Chwaszcz

Krajnímu bekovi Kroměříže ochlazení při tréninku či zápasech nevadí. „Teploty kolem nuly jsou dobré,“ míní.

Při pátečním duelu ale docela foukalo a v závěru i padaly sněhové vložky, na výkonu třetiligových rivalů to však žádný vliv nemělo. „Byl to oboustranně kvalitní zápas. Oba týmy chtěly hrát fotbal. I když se nohy ve druhé půli tahaly, utkání rozhodně splnilo účel. Zaběhali jsme si, padly i nějaké góly, za mě super,“ prohlásil třicetiletý obránce.

Lídr MSFL rozhodl duel na Slovácku až v závěru, výhru 4:3 trefil útočník Chwaszcz. „Hodonín je nepříjemný soupeř. I u nás doma na podzim nás potrápil,“ připomněl těžkou srpnovou šichtu.

Jinak příprava je klasická. Také Hanáci doposud hlavně běhali. „Ale zase jsem rád, že nejsme nikde na ovále, jako některé jiné týmy, ale jsme na hřišti a děláme věci s míčem. Všichni víme, že je potřeba do toho šlápnout. Snad to přeneseme i do mistráků,“ doufá.

Kroměříž po podzimu vládne třetí lize a na jaře se chce porvat o postup, kádr ale zatím zůstal takřka stejný. „Máme kvalitní mančaft, což jsme na podzim potvrdili i výsledkově. Posilovat nijak zvlášť nemusíme, ale třeba ještě někdo přijde,“ dodává.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …