Trenéři Červenka s Jelínkem se shodli na tom, že úvodní zimní duel, který měl hlavně kondiční charakter, splnil účel. Moc šancí k vidění nebylo, rozhodla efektivita Hanácké Slavie.

„Byl to klasický první zápas. Kvality v naší hře moc nebylo. V prvním poločase bylo na obou stranách více zajímavých možností, ve druhé půli už byl Zlín lepší a vytvořil si více gólových příležitostí. Domácí klidně mohli skóre srovnat, výsledek zkorigovat, ale střelecky se neprosadili, kdežto my jsme po změně stran ze dvou akcí přidali druhý gól. Jinak jsme se příliš dopředu nedostali,“ přiznává kroměřížský trenér Bronislav Červenka.

Přípravný fotbal -
FC TRINITY ZLÍN B – SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ 0:2 (0:1)
Branky: P. Červenka, Plecitý

Jeho slova potvrdil i domácí kouč Jan Jelínek. „Efektivita byla na straně soupeře,“ uznal. „V prvním poločase jsme si vypracovali více příležitostí, také soupeř hrozil častěji. Kroměříž byla produktivnější, když proměnila své dvě příležitosti. Zato my jsme své dvě tutovky nedali,“ posteskl si staronový trenér zlínské juniorky.

Domácí se v zakončení nezlepšili ani po vystřídání a změně stran. „Druhý poločas jsme byli aktivnější nahoře a nedovolili Kroměříži tak rozehrávat akce, takže jsme měli balon víc na nohách, pod kontrolou, ale bez efektu,“ přidal zklamaně.

Po gólu volala hlavně vyložená šance Bobčíka, Hanácká Slavia naopak udeřila z jedné strany na bránu.

Jelínek se na lavičku béčka vrátil po roce a půl. „Pro mě to byl první zápas. Chtěl jsem se hlavně na kluky podívat. Musím říct, že to bylo z jejich strany odpracované, což je nyní nejdůležitější. Teď budeme pracovat na dalších věcech,“ prohlásil.

Útočník Libor Kozák posílil Zlín, za kterým v pátek přiletěl na Maltu.
Kozák bude poprvé v kariéře hrát o záchranu. Potřeba budou góly i lokty, vnímá

Proti krajskému třetiligovému rivalovi vyzkoušel i talentované dorostence. Jejich výkon ale příliš hodnotit nechtěl.

„Na to je příliš brzy,“ připomněl. „Od některých ale čekám víc, jiní zase ukázali svoji kvalitu. Ale jsme spolu teprve krátce a příprava je dlouhá, takže všichni mohou jít směrem nahoru,“ věří.

To stejné platí i pro Hanáky. „V prvním zápase byl na klucích patrný kondiční i herní deficit, ale věřím, že se budeme zlepšovat,“ říká Červenka.

Lídr MSFL postrádal na Vršavě marody Matouška, Votavu a Tomáše Machálka, v sestavě hostů nebyl ani Mlčoch. Jinak kádr se po podzimu příliš nezměnil, žádná posila na Hanou zatím nedorazili. To stejné platí i pro Ukrajince, kteří měli dorazit na zkoušku, ale zatím se neukázali.

„Budeme to muset začít řešit a pracovat na doplnění kádru. Dva nebo tři hráče chceme v zimě přivést,“ dodává Červenka.