„Spokojenost je velká, protože jsem věděl, že Blansko nám zadarmo nic nedá a že to bude těžký zápas. Byť tomu výsledek moc nenapovídá, utkání rozhodovaly detaily, realizace šancí. Potrestali jsme chyby soupeře a zápas zvládli,“ těší kroměřížského trenéra Bronislava Červenku.

MSFL, 1. kolo -
FK BLANSKO - SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ 0:5 (0:3)
Branky:
40. a 45. Votava, 19. Jambor, 66. Cupák, 76. Chwaszcz. Rozhodčí: Cieslar – Marek, Bělák (Vidlák). Žlutá karta: Dano (Blansko). Diváci: 200.
Blansko: Kalina - Chyla (81. Rajčinec), Smrčka, Kapur, Kamenský (57. Blažík) - Zúbek, Dano - Feik (86. Šíp), Holman (81. Černý), Crhan (57. Jaroš) – Tulajdan.
Kroměříž: Dostál - Vyhlíd (72. Mlčoch), Zavadil, Tiahlo, Jeleček - Sedlák (37. T. Machálek), Matoušek, Cupák, Jambor (72. Surynek), Plecitý (67. Červenka) - Votava (72. Chwaszcz).

V prvním letošním soutěžním duelu postrádal jenom Housera s Machálkem, kteří budou chybět i v dalších týdnech. Ostatní hráči jsou zdraví. „Doufám, že to vydrží a že budeme dál pracovat tímto směrem,“ přeje si Červenka.

Jeho tým sobotní střetnutí zvládl skvěle, ale na začátku nijak nezářil. „V úvodu šlo poznat, že jde o první zápas. Kluci byli viditelně nervózní. Soupeř navíc bojoval, rychle nás dostupoval, takže to pro nás nebylo vůbec jednoduché,“ přiznal hostující kouč.

Hanáci nebojovali pouze s odhodlaným protivníkem, problém jim dělal i vysoký a suchý trávník. „Na něm nám to hodně drhlo. Balon nešel od nohy. Nemohli jsme hrát rychle. Přihrávka byla buď krátká nebo pomalá,“ uvedl.

Fotbalisté Kroměříže uklidnila až pohledná akce z 19. minuty, kterou zakončil zblízka dorážející Jambor. Předtím hosté přečkali šanci Smrčky a hlavičku Chyly.

„Za stavu 1:0 jsme se uvolnili, zápas kontrolovali a navyšovali skóre,“ uvedl Červenka.

V závěru prvního poločasu se dvakrát trefil Votava, který nejprve využil přihrávku Plecitého a pak udeřil i po kolmici Jambora.

Hostům ani nevadilo, že v první půli přišli o zraněného Sedláka. V 66. minutě se ranou do šibenici prosadil Cupák a nebylo co řešit.

„Blansko však i ve druhém poločase bojovalo, snažilo se hrát. My jsme za stavu 4:0 nebyli v defenzivě tak spolehliví a až tak důslední, takže jsme klidně mohli nějakou branku inkasovat, protože soupeř si vypracoval dvě nebo tři šance a výsledek klidně mohl zkorigovat,“ říká Červenka.

A zatímco Tulajdana vychytal brankář Dostál, který zneškodnil i hlavičku Chyly, střídající Chwaszcz se nemýlil a podtrhl výhru Hanáků, kterým na konci rozhodnutého utkání pomohla po hlavičce Blažka tyč.

„My jsme tam pak ještě měli spoustu brejkových situací, ale žádnou z nich jsme nevyřešili,“ dodal Červenka.

Jeho tým v dalším kole MSFL doma vyzve Ostravu B.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …