„Byl jsem příjemně překvapený, že mě stavěl. Strašně moc si toho vážím,“ uvedl jednadvacetiletý fotbalista.

Soupeři se přes něj složitě dostávali, fanoušci jej chválili. Je rychlý, silný a tvrdý. Souboje s ním bolí. A není se co divit. Oproti minulým sezonám ještě zapracoval na kondici, zpevnil tělo. „V zápasech se cítím skvěle,“ přitakává.

Jednu dobu spolupracoval s kondičním trenérem Liborem Chytilem, často navštěvuje posilovnu. „I tak by to ještě chtělo více svalové hmoty,“ míní.

I když dříve nastupoval ve středu zálohy, na kraji obrany se cítí skvěle. „A je mi jedno, jestli hraji nalevo nebo napravo,“ tvrdí.

Udržet se v základní sestavě ale nebude vůbec jednoduché. Hrávat chce i Milan Machálek, jenž přišel o místo i kvůli pracovním povinnostem. Na šanci čekají i další borci.

„Bude to určitě těžké, ale věřím tomu, co dělám a kolik tomu dávám. Ať hraje ten lepší,“ říká.

Fotbalisté Kroměříže si přejí. Kabina Hanáků je vyhlášená, parta uvnitř týmu skvělá. Pohoda se projevuje na výsledcích i hře. I když sešívaní kolikrát nezářili, zápasy strhli týmovostí, silou. Bodovali pravidelně a po podzimu stejně jako vloni vládnout třetí lize.

„S první polovinou sezony musíme být spokojení,“ ví dobře Vyhlíd. „Například s Hodonínem můžeme být rádi za body, které jsme ale ztratili třeba v Hlučíně, kde jsme na konci zápasu sahali i po vítězství, přesto jsme prohráli,“ přidává.

Hanákům závěr podzimu úplně nesedl, přesto uhájil vedoucí pozici a do jarních odvet půjde s dvoubodovým náskokem před druhým Hlučínem.

Na stadionu Jožky Silného v Kroměříži se koná Fotbalový advent.
Punč, makrely, sele i Ježíškova dílna. Hanácká Slavia zve na Fotbalový advent

Velkou ztrátu nemají ani třetí Rosice se čtvrtou juniorkou Baníku Ostrava.

„Bude těžké náskok udržet, ale záležet bude jenom na nás, jak se k tomu postavíme,“ prohlásil. „Hlučín má kvalitu na úrovni druhé ligy. Stát se může všechno, právě v tom je kouzlo fotbalu,“ doplňuje.

Kroměřížský odchovanec chce MSFL vyhrát. Postupu se nebojí. Nemá strach, že by po triumfu ve třetí lize přišel o místo v sestavě, v kádru. Naopak, chce dokázat, že druhou ligu může hrát.

Vyhlíd má Hanáckou Slavii v srdci. Na stadionu Jožky Silného tráví většinu času. Kromě hraní a trénování tam totiž i pracuje! „Pomáhám hlavnímu správci. Převážně sečeme hřiště a chystáme je na zápasy,“ hlásí. K tomu aktuálně studuje trenérskou UEFA B licenci.

Kromě fotbalu rád cestuje nebo čte, volno tráví s přáteli. Na Vánoce a Silvestra bude s rodinou, byť svátky nijak zvlášť neprožívá. „Když jsem byl mladší, bylo to něco jiného,“ usmívá se.

O víkendu se neúčastní ani speciální vánoční akce, kterou vedení Hanácké Slavie pro své hráče, trenéry, členy a fanoušky na stadionu pořádá. Místo rozsvěcování vánočního stromku a nasávání punče, svařeného vína či atmosféry se bude kochat Rigou, kam s přítelkyní letí.

„S kluky jsme se domluvili, že se tam potkáme. Rád bych tam zavítal a dal si sele, ale s přítelkyní budeme v Lotyšsku,“ dodává.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...