Přední tým MSFL sice s dlouholetým účastníkem nejvyšší slovenské soutěže, který v minulém ročníku sestoupil z druhé do třetí ligy, po prvním poločase prohrával 1:2, ale po přestávce výsledek proměněnou penaltou Marchuka a brankou dorostence Duška otočil na 3:2.

Ve středečním přípravném zápase zaujal také Vojtěch Cikryt. Devatenáctiletý mladík, který je v Hanácké Slavii na zkoušce z HFK Olomouc, se proti Interu blýskl hezkým gólem a také slušným výkonem. Zda v Kroměříži ale zůstane, zatím není jisté.

„Právě to řešíme,“ hlásil do telefonu těsně po utkání kouč Hanáků Bronislav Červenka.

Domácí trenér dal proti Interu šanci také čtyřem dorostencům nebo mladíku Ondřeji Zavadilovi, který působí ve Skašticích.

„Kluci mě vůbec nezklamali. Naopak, odehráli velmi dobrý zápas. Předvedli výborné, krásné akce i zajímavé situace,“ prohlásil Červenka.

Ani Inter ale nehrál špatně a v prvním poločase se po dvou chybách soupeře ve středu hřiště ujal vedení 2:1. „Jeden gól nám hosté dali z půlky, když jeden z jejich hráčů šikovně přehodil brankáře,“ ocenil chytrou trefu Červenka.

Hanáci však dokázali výsledek po změně stran otočit. Vyrovnání zařídil z penalty Marchu, obrat završil talentovaný dorostenec Dušek.

„Jsem spokojený s výkonem i přístupem. Byl to oboustranně výborný zápas,“ pochvaloval si kroměřížský kouč.

„Inter má v sestavě hodně rychlé, šikovné mladé kluky, kteří sice hráli tvrdě a chvílemi to dost kosili, ale my jsme si s tím poradili a ve druhé půli už se hrálo víceméně na jednu branku,“ prohlásil Červenka.

Jeho tým se tak připravil na nedělní duel v Šumperku, kde Hanáckou Slavii čeká předkolo MOL Cupu.

„Bereme to jako normální soutěžní utkání. Podle toho k tomu přistoupíme. Nikoho šetřit nebudeme. Většina kluků už se uzdravila, o sestavě ale ještě jasno nemám,“ dodal Červenka.

Přípravný fotbal -

SK Hanácká Slavia Kroměříž – Inter Bratislava 3:2 (0:1)

Branky Kroměříže: Vojtěch Cikryt, Daniel Dušek, Vladyslav Marchuk z penalty