Trenér Spartaku Jindřich Lehkoživ byl po sobotním zápase pořádně naštvaný.

„Zklamaný jsem z výkonu a hlavně přístupu. Přísnější měřítko snesli pouze Šrom s Koláčným, za individuální výkony ostatních hráčů jsem se styděl,“ prohlásil Lehkoživ.

Pokud nechtějí mít Hanáci v nadcházejícím ročníku MSFL problémy, musí se z nepodařeného pohárového střetnutí poučit a na nepovedené představení rychle zapomenout. „Náš výkon byl opravdu katastrofální,“ říká Lehkoživ.

Všechny branky padly ve druhém poločase. Skóre otevřel krátce po změně stran domácí Pyclík, na 2:0 vzápětí zvýšil Macíček.
Spartak dokázal duel zásluhou střídajícího Rožka zdramatizovat, ale obrat se nekonal. Výhru a postup Nového Jičína v závěru stvrdil Pyclík. „Domácí na rozdíl od nás přistoupili k utkání mnohem lépe a postup si zasloužili,“ uznal Lehkoživ, který na střídačce měl pouze jednoho hráče na střídání.

Zkušený kouč Spartaku nemohl v pohárovém utkání počítat s vykartovaným Joslem ani marody Martinem Vyskočilem, Kostkou a Pospíšilem. Navíc příchod otrokovického Bahounka zatím nebyl administrativně dotažený. „Doufám, že se nám hlavně jeho příchod podaří dotáhnout,“ věří Lehkoživ, který si přeje kádr doplnit ještě jedním hráčem na kraj zálohy.

Nepovedenou premiéru v dresu Hulína si naopak na severu Moravy odbyli Pavel Škubník ze Slovácka a Jiří Koláčný z brněnských Bohunic

Spartak další třetiligovou sezonu dostartuje v sobotu 4. srpna domácím zápasem s Vyškovem.

1. předkolo MOL Cupu -

Nový Jičín – Spartak Hulín 3:1 (0:0)

Branky: 48. a 83. Ondřej Pyclík, 50. Pavel Macíček – 78. Viktor Rožek
Rozhodčí: Kneisl – Kovářčík, Koláček
Žlutá karta: Michal Vyskočil (Hulín)
Diváci: 100
Hulín: Machalický – Mi. Vyskočil, Zlámal, Škubník, Oulehla – Tureček, Šrom, Minář (57. Rožek), Dvořáček, Koláčný – Ondřejka.