V Hulíně bylo hotovo za sedmatřicet minut. O poločase už se řešilo pouze skóre, vítěz byl totiž jasný. „Jsem spokojený. Na klucích byla vidět velká chuť a ochota běhat dopředu i dozadu. Celý tým podal výborný výkon,“ chválil svěřence kouč Kroměříže Bronislav Červenka.

Zatímco červenobílý se po rozpačitém začátku do jarní části sezony chytili, Spartak vyšel naprázdno po dvou vyhraných duelech.

„Soupeř byl lepší, vyhrál po zásluze. V zápase se ukázala herní kvalita. Kroměříž má na většině postů lepší hráče. Na druhé straně jsme soupeři k výhře pomohli našimi hrubými chybami,“ říká domácí trenér Jindřich Lehkoživ, kterého více než porážka s regionálním rivalem štval bojácný výkon.

„Může se stát, že s kvalitním soupeřem prohrajeme. Mrzí mě ale, že se nedokážeme o výsledem více porvat. Hráčům bych vytkl menší nasazení a aktivitu,“ prohlásil Lehkoživ.

Podle něj derby Hulína a Kroměříže už ztrácí na atraktivnosti. „Dříve jsem podobné utkání hrával nebo jsem vedl i Kroměříž. Zápasy mívaly větší náboj, který se postupem času vytrácí. Už to není jako dřív,“ míní Lehkoživ.

Sobotní střetnutí ovlivnily rychlé branky favorizovaných hostů. Už ve 12. minutě otevřel skóre Silný, druhou gólovou akci zakončil Okleštěk a na 3:0 zvyšoval znovu Silný.

„Zápas rozhodly tři rychlé góly, které jsme dali. Pak už se nám hrálo daleko lépe. Vyhovovalo nám, že domácí chodili ve velkém počtu do útoku, ale hůř se vraceli. Měli jsme další šance,“ uvedl Červenka.

Zaskočený Spartak se snažil po přestávce vrátit do hry o body, ale proti velmi dobře hrajícímu soupeři se složitě prosazoval. „O přestávce jsem na hráče apeloval, aby utkání dohráli důstojně a nedostali ještě větší nálož,“ přiznává Lehkoživ.

Domácí dokázali porážku zmírnit, když penaltu proměnil stoper Josl.

Kroměřížští toho soupeři jinak moc nepovolili. Naopak, hosté mohli svůj náskok navýšit, ale dobře nevyřešili ani únik dvou hráčů na brankáře Jelínka.

„Hulín se po přestávce snažil se zápasem ještě něco udělat. My jsme si ale až na jednu chybu počínali vzadu dobře,“ pravil Červenka.

Jeho tým vedení nepustil a po výhře 3:1 se vrátil před Petřkovice na druhé místo tabulky. Hulín dál zůstává čtrnáctý.

Fortuna MSFL, 19. kolo

SK Spartak Hulín – SK Hanácká Slavia Kroměříž 1:3 (0:3)

Branky: 58. Tomáš Josl z penalty – 12. a 37. Jan Silný, 22. Tomáš Okleštěk

Rozhodčí: Denev – Vostrejž, Tomanec (Kordula)

Žluté karty: Ondřejka, Josl – Matoušek, Kovář, Masař

Diváci: 345

Hulín: Jelínek – Kostka, Josl, Zlámal, Oulehla - Smrčka, Pospíšil (33. Koláčný), Šrom, Tureček (69. Minář), Sedláček (52. Ma. Vyskočil) – Ondřejka.

Kroměříž: Jícha – Šmerda, Zavadil, Matoušek, Jeleček - Silný, Cupák, Motal, Okleštěk (85. Vyhlíd), Masař (70. Krhut) – Kovář (90. Moravec).