„Zápas poznamenal začátek. Prospali jsme prvních dvacet minut, vstup z naší strany byl velmi špatný. Bylo to zatažené, zabržděné. Nechali jsme soupeře hrát, navíc každý jeho nakopnutý balon znamenal pro obranu velký problém,“ přiznal hostující kouč Bronislav Červenka.

„Domácí toho využili a ze čtyř šancí nám dali dva góly, jeden z toho byl vlastní,“ přidává známý trenér.

Hanákům chvíli trvalo, než se rozběhali a rozhýbali. Hosté si v první půli rovněž vypracovali čtyři velmi dobré příležitosti. Dvakrát šedl sám na domácí branku Masař, další tutovku zazdil kanonýr Silný. „Poločas klidně mohl být 4:3,“ říká Červenka.

Fotbalisté Kroměříže se ve druhé půli snažili hrát, ale srovnat skóre se jim nepodařilo. Kontaktní branka Vyhlída přišla pozdě.

„Po prospaném začátku se to těžko dohánělo. Přírodní tráva nebyla ideální, ale bylo to lepší než hrát na umělce,“ uvedl Červenka, který v sobotu na Slovensku postrádal marody Oklešťka s Marčukem.

Dubnica byla hratelná.

„Soupeř měl v sestavě šikovné kluky a asi tři nadstandardní hráče. Co nám ale přiznali, taky mají svoje problémy. Na postup nepomýšlejí, chtějí tým stabilizovat a zachránit se. Byl to soupeř naší úrovně,“ dodává Červenka.

Jeho tým zakončí dlouhou zimní přípravu v sobotu doma proti divizním Kozlovicím.

MFK Dubnica – SK Hanácká Slavia Kroměříž 2:1 (2:0)

Branka Kroměříže: Šimon Vyhlíd