„My jsme po celé utkání měli více ze hry, soupeř ale po celých devadesát minut dobře a poctivě bránil. Hosté to zahušťovali, běhali, snažili se. Byli otravní, ale když měli míč nebáli se ani hrát. Kluci to měli do zavřené obrany těžké, ale musí si na to zvykat, protože v soutěži nás čekají podobné zápasy. My jsme měli dost možností na to, abychom utkání rozhodli daleko dřív. Bohužel góly jsme nedali, takže jsme se trápili až do konce,“ uvedl kroměřížský trenér Bronislav Červenka.

Snaživí hosté se po přestávce zlepšili, vyloženou příležitost si ale proti krajskému rivalovi z MSFL nevypracovali.

„Celkově to bylo kvalitní utkání. My jsme začali katastrofálně, kdy jsme hned v úvodu faulovali a soupeř zahrával penaltu. Naštěstí pro nás ji nedal. I tak ale měli domácí prvních patnáct minut velký tlak. My jsme nebyli schopní podržet balon, pořádně si přihrát,“ posteskl si Hajný, kterému o víkendu scházel pouze zraněný Urban. Ani Kroměříž nebyla kompletní.

I když Hanáci herně dominovali, moc velkých šancí si kromě pokutového kopu nevypracovali. Přesto šli ve 20. minutě do zaslouženého vedení. Trefil se Cupák, jenž odčinil své zaváhání při penalty, kdy poslal míč nad branku.

Valaši po obdrženém gólu částečně hru vyrovnali, Hanácká Slavia však byla do přestávky lepším týmem.

„Druhý poločas byl z naší strany mnohem lepší. Byly tam pasáže, kdy jsme byli Kroměříži vyrovnaným soupeřem. Domácí sice měli prokazatelně vyšší kvalitu, ale neměli to s námi jednoduché. Hned několikrát jsme šli do přečíslení, ale všechno jsme vyřešili špatně,“ povzdechl si Hajný.

Valaši na vyrovnání nedosáhli. Naopak v 89. minutě ještě inkasovali druhý gól, když se stejně jako minulý týden prosadil Dočkal.

Část kroměřížského týmu se odpoledne přesune do Fryštáku, kde v rámci oslav výročí domácího klubu vyzve účastníka krajské I. A třídy. „Bude to takový mix. Asi na část zápasu nastoupím i já s Ivošem Světlíkem,“ hlásí Červenka.

Herní příprava fotbalistů Kroměříže pak pokračuje ve středu, kdy doma Hanácká Slavia hostí Blansko. Za týden pak Červenkův tým přivítá rezervu Zlína.

Zda se ukáže i nějaká posila, není vůbec jisté. „Nějací kluci jsou zranění, dva kluci odešli, takže cítíme, že je potřeba mančaft doplnit. Zatím se nám nepodařilo nikoho přivést, ale máme ještě dva týdny na to, abychom se porozhlédli a nějaké zajímavé jméno získali,“ dodal Červenka.

Valašské Meziříčí už nikoho nehledá. Divizní tým už příští víkend čeká předkolo celostátního poháru. Svěřenci trenéra Hajného se v sobotu dopoledne představí v Novém Jičíně.

Přípravný fotbal -

SK Hanácká Slavia Kroměříž – TJ Valašské Meziříčí 2:0 (1:0)
Branky: 20. Cupák, 89. Dočkal