Sobotní bitvu 20. kola MSFL rozsekl v nastaveném čase stoper Hanáků Petr Zavadil.

Trenéru Kroměříže Bronislavu Červenkovi se po závěrečném hvizdu sudího Řezníčka pořádně ulevilo. „Byl to škaredý zápas, ale zvládli jsme,“ odfoukl si.

S výkonem mužstva tentokrát spokojený nebyl, hřály jej pouze tři vydřené body. „Zápas rychle hodím za hlavu a už na něj nebudu myslet. Od nás to nebylo dobré, ale zvládli jsme to, což je hlavní,“ prohlásil.

Lídr MSFL se proti organizovanému a poctivě bránícímu soupeři herně trápil. „Hosté zalezli do obrany, v devíti lidech byli pod míčem. Nám se strašně suchém trávníku nedařila kombinace. Moc nebezpeční jsme nebyli,“ přiznává Červenka.

Domácí si navíc cestu za třemi body sami zkomplikovali. Hned v 7. minutě chybovali na polovině hřiště a Velička poslal Frýdlant do rychlého vedení.

„Bohužel jsme hned v úvodu podcenili jednoduchou situaci, čehož soupeř využil a dal nám z toho gól,“ posteskl si kroměřížský kouč.

Fotbalisté Skaštic v generálce propadli.
Skaštice dostaly při generálce facku. V jaké sestavě hrály?

Hanáci se po inkasované brance těžce vraceli do utkání. Na nerovném trávníku jim balon odskakoval, kombinace byly pomalé i nepřesné. „Soupeř jsme to ulehčili,“ štve Červenku, který postrádal Housera a Milana Machálka.

I přesto vedoucí tým třetí ligy výsledek poměrně brzy srovnal, prosadil se útočník Chwaszcz.

Frýdlantu ale na začátku druhé půle vyšla jedna standardní situaci a po rohu šel podruhé v zápase do vedení. Skóroval neobsazený Literák.

Hanáci se dál trápili. Vysvobodily je až standardní situace. Vyrovnání zařídil v 68. minutě obránce Tiahlo, obrat v nastaveném čase završil druhý stoper Zavadil.

Jiné šance domácí hráči neměli.

V dalším zápase se Červenkův tým představí za týden v Hodoníně.

MSFL, 20. kolo -
SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ – 1. BFK FRÝDLANT 3:2 (1:1)
Branky:
25. Chwaszcz, 68. Tiahlo, 91. Zavadil - 7. Velička, 52. Literák. Rozhodčí: Řezníček - Kolář, Slabý (Vidlák). Bez žlutých karet. Diváci: 215.
Kroměříž: Dostál – Vyhlíd (61. T. Machálek), Zavadil, Tiahlo, Jeleček – Jambor (56. Surynek), Matoušek, Cupák, Goncalves (56. Votava), P. Červenka (83. Dočkal) – Chwaszcz (83. Mlčoch). Trenér: B. Červenka.
Frýdlant nad Ostravicí: Prepsl - Švrček, Literák, Šafner (46. Marek), Milar (62. Kedroň), Škorik, Juříček, Varadi (83. Hladík), Staněk, Hajnoš, Velička.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...