„Jsem spokojený, za mě to byl dobrý zápas. Mně se utkání líbilo. Kluci splnili to, co jsme chtěli. Pozorně bránili, byli aktivní směrem nahoru, kvalitního soupeře presovali. Prostějov, který má ve svém středu ještě víc individualit, nás pořádně prověřil. Nakonec jsme i s trochou štěstím dali jediný gól a vyhráli,“ uvedl kroměřížský trenér Bronislav Červenka.

Přípravný fotbal -
1. SK PROSTĚJOV – SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ 0:1 (0:0)
Branka:
88. Dan Jambor

Začátek zápasu poznamenalo nepříjemné počasí. V Prostějově pršelo, pořádně foukalo, takže hráči to na umělé trávě v Olympijské ulici měli hodně složité.

„Na soupeře jsme se dobře nachystali. Prostějov, který měl v sestavě rychlé a šikovné kluky, chtěl hrát kombinačně. Nám však vycházel presink, domácí jsme i díky silnému větru v prvních dvaceti minutách nepouštěli téměř na naši polovinu. Taky jsme si vytvořili i několik nebezpečných situací,“ líčí Červenka.

Po necelé půlhodině se ale počasí ustálilo, zklidnilo a začal se hrát oboustranně svižný fotbal s šancemi a zajímavými momenty před oběma brankami. Lídra MSFL v jednu chvíli podržel gólman Dostál, který fantastickým způsobem zneškodnil tři dorážky po sobě.

Hrozili také sešívaní, nerozhodný výsledek ale vydržel až do 88. minuty. V závěru dostal k tečovanému míči Jambor a přesnou dorážkou strhl výhru na hostující stranu.

„Jsem rád, že jsme takto těžké utkání zvládli. Prostějov má mančaft srovnatelný s Opavou, v kádru ještě víc individualit. Kluci se s tím ale poprali velmi dobře a ti, co dostali šanci, rozhodně nezklamali,“ prohlásil Červenka.

Kroměříž - SFC Opava 1:1 (0:1)
Hanáci remizovali s Opavou. Kluci odvedli penzum práce, těší Červenku

Lídr třetí ligy v Prostějově postrádal marody Matouška s Votavem, kvůli drobnému zranění nehrál ani Houser. Šanci dostali jiní hráči, kteří se protivníka z vyšší soutěže rozhodně nezalekli.

Žádná posila ale zatím dres Hanácké Slavie nenavlékla. „Příští týden by se ale u nás měli objevit dva až tři kluci ze zahraničí na zkoušku. Věřím, že se to realizuje a podaří dotáhnout,“ zůstává Červenka optimistou.

Dostat do Kroměříže hráče z první nebo druhé ligy je nyní takřka nemožné. „Profesionální kluby stále nemají kádry uzavřené, i proto nemáme kam sáhnout,“ dodává.

Další zápas sehrají fotbalisté Kroměříže příští pátek na hřišti slovenské Dubnice, která v pátek odpoledne ztratila v Hodoníně dvoubrankový náskok a nakonec U Červených domků s jiným účastníkem MSFL jen remizovala 2:2.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...