Za domácí skórovali Vichta se Střížem, za hosty, kteří v prvním poločase Cupákem neproměnili penaltu, v závěru snižoval po standardní situaci Houser.

Kroměřížský trenér Bronislav Červenka svěřence stejně jako po minulých duelech za přístup i výkon chválil. Chyběla mu jen nadstavba v podobě branek a lepšího výsledku. „Zápas klidně mohl skončit 4:3 pro nás,“ je přesvědčený.

Přípravný fotbal: 1. SK Prostějov – SK Hanácká Slavia Kroměříž 2:1 (1:0). Branky: Jakub Vichta, Michal Stříž – Adam Houser

Hosté se favorizovanému Prostějovu vyrovnali, až na úvodní čtvrt hodinu mu byli rovnocenným protivníkem. „Jsem spokojený s tým, jak jsme se prezentovali. Sehráli jsme dobrý zápas. I když hrajeme pořád proti silným soupeřům z první nebo druhé ligy, kluci se s tím vyrovnávají velmi dobře. Ani jednou jsme nebyli o moc horším mužstvem,“ těší Červenku.

Jeho tým zradila jenom koncovka, nepřesná finální fáze. „Zakončení nám zatím dělá největší problémy,“ cítí. „Bohužel nejsme schopní realizovat některé věci, dotáhnout akce do gólu. Na branku potřebujeme pět nebo šest šancí, což je moc,“ přidává.

Fotbalisté Zlína (žluté dresy) v sobotním přípravném utkání zdolali Hanáckou Slavii Kroměříž 2:0.
Hanáci ligový Zlín v přípravě nezaskočili, prohráli 0:2. Hroník zůstává

V úvodu sobotního střetnutí měli kroměřížští fotbalisté problémy i s rychlou a agresivní hrou soupeře. Než si na ni hosté zvykli, prohrávali 0:1.

Zaváhání hostujících stoperů potrestal Vichta, jenž na polovině hřiště vystihl malou domů a šel sám na brankáře Dostále. Prostějovský záložník svůj únik zakončil parádním lobem přes vyběhnutého gólmana Hanácké Slavie. „Byl to nádherný gól,“ vysekl domácímu borci poklonu Červenka.

Jeho tým si brzy přivykl druholigovému tempu, začal kombinovat a hrozil po rychlých protiútocích. Kroměřížští šli hned třikrát sami na domácího gólmana Nemravu. Odchovanec Slovácka je buď vychytal nebo to špatně řešili.

Střelecký zmar podtrhl neproměněným pokutovým kopem středopolař Cupák.

Prostějov ve zbytku první půle hrozil spíš po závarech než vypracovaných akcích.

„Druhý poločas byl podobný. I po prostřídání jsme si udrželi kvalitu, hra měla slušné parametry. Bohužel jsme dál nebyli schopní dát gól,“ povzdechl si Červenka.

Dvacetiletý záložník Lukáš Hroník v zápase proti ligovému Slovácku obstál.
Hroník zaujal proti Slovácku nejen gólem: Chtěl bych v Kroměříž pokračovat

Jak se střílejí branky, ukázal prostějovský Stříž. Jeho parádní rána skončila přesně v šibenici.

Vedoucí tým MSFL už stal výsledek jenom zkorigovat, na konečných 2:1 upravil po standardní situaci Houser.

Kroměříž, které o víkendu scházeli nemocný Surynek a lehce zraněný Votava, čeká příští sobotu dvojzápas s druholigovou Líšní a divizními Hranicemi.