„První poločas se mi líbil, škoda že skončil jenom 1:0. Herně jsme totiž byli lepší, aktivnější. Měli jsme celkem dobré zakládání útoků i přechod. Brzy jsme dali gól a měli i další příležitosti. Naopak soupeře jsme v úvodní části prakticky do žádné šance nepustili, což bylo pozitivní,“ hodnotil kroměřížský trenér Bronislav Červenka.

S druhým poločasem ale úplně spokojený nebyl. „Byli jsme ospalejší, lenivější. Přišlo mi, jako kdyby kluci nebyli nachystaní, některým se nechtělo moc běhat,“ všiml si Červenka.

Skaštice naopak bojovaly. Protivníkovi z vyšší třídy se chtěly vyrovnat, místy byly dokonce lepší na balonu. Hosté se několikrát dostali i do nadějné střelecké pozice, branku ovšem nedaly.

Hanáci byli v zakončení efektivnější. Na 2:0 zvyšoval Kovář, třetí gól přidal Patrik Červenka a kroměřížský triumf završil v poslední minutě z penalty Votava.

První branku domácího týmu vstřelil zahraniční fotbalista, který je v týmu účastníka třetí ligy na zkoušce. Jeho jméno si však trenér Červenka nevybavil.

„Je to Kanaďan, hrál v útoku a vypadal zajímavě. Teď si vyhodnotíme, zda u nás zůstane, nebo ne,“ prohlásil známý kouč, který se již rozloučil s testovanými Ukrajinci i Jovanovskim.

Afričan Mutu zase zamířil do Kozlovic. „Ani jeden z nich nás herně nepřesvědčil,“ vysvětluje Červenka.

V pátek proti Skašticím měl až na Pančocháře k dispozici kompletní tým. I hosté byli skoro všichni. Trenér Roman Kolenič byl i přes prohru o čtyři branky s výkonem mužstva spokojený.

„Výsledek sice vypadá jednoznačně, ale troufám si říct, že jsme byli Kroměříži důstojným soupeřem. Fotbal se ale hraje na góly. I když někdo tvrdí, že v této fázi skóre není podstatné, mě zajímá každý výsledek,“ uvedl skaštický kouč.

Divizní tým poprvé inkasoval hned v 5. minutě, jinak se dlouho držel na dostřel.

„Bohužel jsme ve druhé půli udělali dvě hrubé chyby, kterými jsme soupeři branky darovali. V poslední minutě jsme pak inkasovali z penalty,“ hlásí Kolenič.

Zkušený trenér o přestávce vystřídal čtyři hráče, na výkon mužstva to ale nemělo žádný vliv.

„Kluci se drželi celý zápas,“ těší hostujícího kouče. „Důležité je, že jsme tak kvalitnímu soupeři vzdorovali. Na to, v jaké fázi přípravy se nacházíme, jsme nehráli vůbec špatně,“ myslí si.

Jediné, co ho mrzí je fakt, že Skaštice proti týmu z vyšší třídy ani jednou neskórovaly.

„Gól jsme si zasloužili. Měli jsme dvě čisté šance, bohužel tam nic nepadlo,“ lituje. „Naopak soupeř naše chyby potrestal. Výsledek je spravedlivý,“ uznal sportovně.

Zatímco Hanácká Slavia je téměř na konci zimní přípravy a příští neděli ji čeká generálka proti slovenské Dubnici, Skaštice mají za sebou teprve druhý duel. Předtím podlehly druholigovému Prostějovu 0:13, do startu jara vyzvou ještě Frýdek-Místek, Kvasice a Holešov.

„Záměrně jsme si vybrali těžké soupeře. Divize je totiž úplně někde jinde než krajský přebor. Nebylo naším cílem, abychom si v přípravě zvedali sebevědomí. Naopak se chceme zdokonalovat a právě zápasy s těžšími soupeři nám nastaví zrcadlo. Je to pro nás obrovská škola,“ dodává Kolenič.

Přípravný fotbal -

Hanácká Slavia Kroměříž – TJ Skaštice 4:0 (1:0)

Branky: 5. střelec neznámý, 68. Marián Kovář, 81. Patrik Červenka, 90. Matěj Votava z penalty