„První poločas byl z naší strany určitě lepší a předčil ten druhý, který už neměl takovou kvalitu. Byly tam pěkné momenty. Využili jsme pár chyb soupeře, dali tři branky a dobře drželi balon,“ uvedl kroměřížský trenér Bronislav Červenka.

Skóre z penalty otevřel Kovář, druhý gól Hanáků přidal Masař a na 3:0 zvyšoval Machálek.

„První gól jsme soupeři sami darovali, dalším dvěma brankám se dalo zabránit. Bohužel naše obrana to takticky nezvládla, když nechala propadnout míče za obranu,“ zlobil se kouč Slovácka B Pavel Němčický, který měl ovšem výhrady k práci ofenzivních hráčů. „Zbytečně ztratíme míč na polovině soupeře a špatný represinkem a po sérii chyb inkasujeme,“ mračí se Němčický.

Hosté z Uherského Hradiště dokázali před pauzou pouze kontrovat, když na rozdíl dvou branek snižoval Pek. „I tak jsem ale hlavně z první půlky zklamaný, protože ji odehráli stabilní hráči, kdežto po přestávce nastoupili převážně kluci ze staršího dorostu, kterému soupeř kvůli viróze odřekl zápasy,“ uvedl Němčický.

Domácí po přestávce zkoušeli malinko jiné rozestavení a hra se jim už tolik nedařila.

„Druhá půle byla vyrovnaná. Šance byly na obou stranách, klidně to mohlo skončit 5:3,“ říká Červenka, který proti krajskému rivalovi postrádal tři marody a hlavně kanonýra Silného, který po třech letech sundal sešívaný dres Hanácké Slavie a zamířil do Brna, kde se upsal Líšni.

Jak nahradit Silného góly?

„Věděli jsme, že to může nastat. Honzovi jsme slíbili, že když dostane slušnou nabídku z vyšší soutěže, bránit mu nebudeme, což jsme taky dodrželi. Bohužel nám odešel hráč, která každou sezonu dával kolem dvaceti branek. Tento počet nebude lehké nahradit,“ ví Červenka.

O Silného góly se nyní musí podělit zbytek mančaftu.

„Věřím že ostatní kluci ukáží, že do kádru patří,“ uvedl trenér Kroměříže.

Hanáci se nejlepšího střelce MSFL pokusí nahradit z vlastních zdrojů. Kouč Červenka ale ani nevylučuje příchod nějaké posily. „Po nějakém šikovném útočníkovi se poohlédneme, ale musí být do základní sestavy, jinak to nemá cenu,“ prohlásil kroměřížský trenér.

Němčický až doposud pracoval pouze s mladíky, neboť ligový tým se téměř celý leden připravoval v zahraničí. Po ligovém startu už by mohl mít k dispozici i zkušenější borce.

„Pořád máme na čem pracovat. Zápas v Kroměříži nám ukázal chyby. Musíme si ho vyhodnotit a poučit se z něho. Po dvou vítězstvích s divizními mančafty nám porážka zase otevřela oči,“ prohlásil Němčický.

Bývalý ligový fotbalista chválil za přístup i výkon pouze dorostence, kteří ve druhém poločase neinkasovali žádnou branku. „Věřím, že je to povzbudí do další práce,“ dodal Němčický.

V sobotním předzápase zase starší dorost Kroměříže zdolal Kvasice 3:0.

Přípravný fotbal 

SK Hanácká Slavia Kroměříž – 1. FC Slovácko B 3:1 (3:1)

Branky: Kovář z penalty, Masař, Machálek – Pek

SK Hanácká Slavia Kroměříž U19 – Kvasice 3:0 (3:0)