„Soupeř má po sestupu úplně jiný tým. To ale neznamená, že by neměl kvalitu. Co mám zprávy, tak přivedl snad tři hráče Líšně i další šikovné kluky. Až se pořádně sehrají, budou mít ještě větší kvalitu. Určitě to bude plnohodnotné mužstvo MSFL,“ je přesvědčený jeden z kroměřížských trenérů Ivo Světlík.

Hanáci i přes rozpačitý úvod středeční duel dobře zvládl. A i když brzy prohrával, moravskému rivalovi nastřílel šest branek a další šanci zahodil.

„Zápas nám celkem vyšel. Samozřejmě nás mrzí dva obdržené góly, které jsme hned zkraje utkání obdrželi po zbytečných chybách, ale hlavně ve druhém poločase jsme byli lepším týmem a soupeře herně i fyzicky přehráli,“ uvedl Světlík.

Hosté hrozili víceméně jenom ze standardních situací, ze hry se moc do zakončení nedostali. Naproti tomu aktivnější domácí ještě pár tutovek zazdili, vyhrát mohli ještě výraznějším rozdílem.

„Po přestávce jsme soupeře k ničemu nepustili. Obranná čtverka fungovala dobře. Celkově to byl pohledný ofenzivní zápas se spoustou hezkých branek,“ pronesl Světlík.

Kroměříž k utkání přistoupila se vší vážností. Byť ještě nešlo o generálku, základní sestava se od té mistrovské příliš lišit nebude.

I kvůli tomu, že domácímu týmu stále scházejí stoper Zavadil, záložník Machálek a útočník Kovář, ke kterým nově přibyl i Sklenář.

„Pořád to látáme, mimo jsou čtyři hráči. I proto se snažíme do startu sezony přivést nějakého hotového fotbalistu, ale pořád jsme ve fázi hledání,“ přiznal Světlík.

Vedení Hanáků mělo zájem o Jiráčka či Bartolomea, oba bývalí hráči Zlína ale skončili v druholigovém Prostějově.

„Chtěli bychom nějakého hráče do ofenzivy. Buď na kraj nebo do útoku. Zkoušíme to na všech frontách, ale nic nevychází. Zatím všichni oslovení dali přednost jiným klubům,“ povzdechl si kroměřížský asistent.

Ambiciózní třetiligový tým cítí, že úzký kádr potřebuje doplnit a rozšířit. „Soutěž je dlouhá. Pokud ji zase nepřeruší covid, čeká nás na podzim i s pohárem nějakých jednadvacet zápasů, což je strašně moc. Přijdou zranění, karty,“ předpokládá Světlík.

Fotbalisté Kroměříže vstoupí do nového ročníku MSFL domácím duelem se Znojmem. V generálce na třetiligový start vyzvou v sobotu dopoledne zlínskou rezervu.

Přípravný fotbal -

SK Hanácká Slavia Kroměříž – FK Blansko 6:2 (3:2)
Branky Kroměříže: Votava 2, Cupák, Matoušek, Surynek, Sigmund