Trenér Kroměříže Bronislav Červenka byl po sobotním utkání velmi spokojený. „Odehráli jsme dobrý zápas. Vyhovovalo nám, že soupeř chtěl taky hrát. My jsme ale na trávníku dominovali, hlavně směrem dopředu jsme předvedli kvalitu, dobré věci. Byli jsme obrovsky efektivní, dokázali jsme realizovat svoje příležitosti do gólu,“ těší Červenku.

Lídr MSFL rozhodl duel na půdě vedoucího týmu divize D už v prvním poločase, kdy si vypracoval tříbrankový náskok. Hosté po změně stran přidali další dva góly, na druhé straně sami neinkasovali.

Přípravný fotbal -
TJ START BRNO – SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ 0:5 (0:3)
Branky:
Sula 2, Goncalves, Chwaszcz, Jambor

„Soupeř měl ale taky šance. Klidně nám mohl tři nebo čtyři góly dát. Ale to již bylo v době, kdy jsme vedli 3:0 a nebyli tak zodpovědní a koncentrovaní v rozehře ani při bránění. Na druhé straně i my jsme tam měli dalších pět či šest momentů, které volaly po brance,“ upozorňuje Červenka.

Bývalý ligový fotbalista se konečně dočkal příchod vytoužené posily. Kádr Kroměříže rozšířil Matheus Gonçalves.

Čtyřiadvacetiletý brazilský rodák s lucemburským pasem přišel na Hanou z konkurenčního Znojma.

V Evropě je už čtyři roky. Dvě sezony strávil na sousedním Slovensku, kde prošel Humenným či Šamorínem. Odtud zamířil před dvěma lety do Znojma.

Za Jihomoravany na podzim odehrál šestnáct utkání, ve kterých si připsal šest branek a čtyři asistence. Na jaře může svoje statistiky přikrášlit v sešívaném dresu, Kroměříži chce pomoct v boji o postup do druhé ligy.

Fotbalisté Těšnovic (šedé dresy) po podzimu vládnou krajské I. A třídě skupiny B.
Těšnovice začaly až v únoru, kádr zůstal stejný. Co postup? Chtějí do přeboru?

Vedení klub se nyní pokusí dotáhnout příchod dalších dvou zahraničních hráčů. Na zkoušce zaujali Ukrajinec Dmytro Sula i Lotyš Fedorovič. „Oba se ukázali ve velmi dobrém světle. Mají za sebou zajímavou minulost. Teď už záleží na vedení klubu, zda se s nimi dohodne na podmínkách. My ale o ně stojíme,“ říká Červenka.

Fotbalisté Kroměříže zakončí zimní přípravu proti druholigové Olomouci B. Čas i místo se zatím řeší. „Mělo by se hrát v sobotu dopoledne buď u nás nebo v Olomouci. Rozhodneme se podle počasí, chceme hrát na přírodní trávě,“ vysvětluje Červenka.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...