Hanáci zvítězili ve 3. kole zcela zaslouženě.

„Zápas měl podobný průběh jako ty předcházející. Soupeř zase poctivě bránil a snažil se chodit do rychlých protiútoků. My jsme měli utkání po celou dobu pod kontrolou. Také příležitostí jsme si vypracovali dost, bohužel se nám je zatím nedaří proměňovat. Tři body jsou zasloužené, pořád ale máme co zlepšovat,“ uvedl kouč Kroměříže Bronislav Červenka.

Domácí mladíci nechali na hřišti všechno, v komorním prostředí rozlehlého fotbalově-atletického stadionu ale nakonec padli.

„Byli jsme hostujícímu favoritovi více než vyrovnaným soupeřem. Kluci zápas odmakali naprosto do posledních sil a po zápase popadali na trávník. Dostali jsme branku po dvou nešťastných odrazech a předešlé standardní situaci. Hráli jsme kompaktně a soupeře jsme do šancí nepouštěli. Po přestávce jsme dokonce měli dvacet minut výborných v tom ohledu, že jsme měli možnosti po standardních situacích vyrovnat. Pak jsme si nepohlídali aut a dostali druhou branku, ale byla to pro naše hráče další pozitivní zkušenost se silným soupeřem,“ zhodnotil duel trenér Valmezu Ondřej Gazdoš.

Výhra Hanáků mohla být nakonec daleko výraznější, ale domácí měli velkou porci štěstí a také výborného brankáře Pobořila. Hanáci od začátku drželi míč na svých kopačkách a domácí v hlubokém obranném bloku spoléhali na obětavou defenzivu a občasné brejky. Ani jeden z nich však nedotáhli k přímému ohrožení brankáře Flodera, což prakticky platilo pro celý zápas.

Na druhé straně v 16. minutě po pohledné kombinaci nastřelil Jeleček břevno. Krátce nato pálil do tyče Kovář. Favorit udeřil až ve 38. minutě, kdy nejprve Hanáci nadvakrát nedokázali míč umístit do sítě, ale Okleštěk levačkou obstřelil vše, co mu stálo v cestě.

I druhá půle jednoznačně patřila Kroměříži. Trestný kop Jelečka z dvaceti metrů vytáhl z šibenice nádherným zákrokem Pobořil. O tři minuty později Hanáci vyšachovali obranu domácích, ale Krhut prudce pálil těsně nad. Silného hlavičku k tyči vyškrábl konečky prstů brankář Pobořil. Poté domácí dvakrát vykopávali míč z brankové čáry, ale v 68.minutě už zase inkasovali.

Valaši nezachytili dlouhý pas a Silný po sólovém úniky od půlicí čáry upravil na konečných 2:0. Hanáci se pak snažili o navýšení skóre, ale Kovářova hlavička šla těsně vedle, střelu Cupáka vytáhl Pobořil stejně jako prudkou ránu Marchuka.

Kroměřížští fotbalisté se výhru naladili na derby s posledním Hulínem, které je na programu už v pátek. Valmez čeká daleký výjezd do Velkého Meziříčí.

TJ Valašské Meziříčí - SK Hanácká Slavia Kroměříž 0:2 (0:0)

Branky: 38. Tomáš Okleštěk, 68. Jan Silný
Rozhodčí: Macrineanu - Richtár, Bureš (Malinovský)
Diváci: 167
Valašské Meziříčí: Pobořil – Matyáš, Michálek, Černý, Vrána (82. Heřmánek) – Bartozel (82. Gold), Pěnička, Žilinský, Pop – Výmola, Gajdoš (46. Gajdušek). Trenér Ondřej Gazdoš.
Kroměříž: Floder- Hirsch, Matoušek, Prajza, Jeleček - Cupák, Okleštěk (68. Motal) - Krhut (76. Berčík), Kovář (86. Marchuk), Mlýnek - Silný. Trenér: Bronislav Červenka.

Autoři: Martin Němec, Libor Kopl