„Samozřejmě jsme zklamaní, na druhé straně z porážky neděláme tragédii. Sezona jde dál a v dalších zápasech se musíme poučit. Kluci se snažili, makali, zápas odjezdili, ale ve finální fázi se potýkali s nepřesností a některé dobře rozehrané akce nedotáhli do gólu,“ mrzí domácího kouče Bronislava Červenku.

Hanáci v 17. minutě přečkali chybu brankáře Jíchy, když hostující útočník v pádu zakončoval mimo, ale o chvíli později už se Petřkovice radovaly. První pokus Tomšů sice dokázala obrana Kroměříže zblokovat, ale dorážka z osmnácti metrů skončila v síti.

Odra i po vědoucí brance pozorně bránila a vyrážela k rychlým protiútokům. Hanáci se snažili útočit, ale příliš nebezpeční nebyli.

„Měli jsme sice míč častěji na kopačkách a kopali spoustu rohů, ale na vyrovnání jsme nedosáhli,“ posteskl si Červenka.

Hosté, kterým znovu scházel zraněný Lokša, už hubený náskok nepustili.

„Petřkovice stejně jako v předcházejících venkovních zápasech i u nás hrály ze zabezpečené obrany a na rychlé brejky. Byli jsme na ně dobře připravení, ale ztrát ve středním pásmu a v přechodové fázi bylo dost. Soupeře jsme pustili do dvou tří šancí a z jedné nám dal gól,“ uvedl Červenka.

Hanáci se snažili hrát, ale směrem dopředu byli bezzubí.

„Někdy to tak bohužel bývá, že přesnost v zakončení schází. Branka hostů pro nás byla zakletá,“ posteskl si domácí trenér.

Blízko vyrovnání byl záložník Cupák, který stejně jako krajní bek Jeleček ale kýženou branku nedal.

Kroměříž po těsné smolné porážce 0:1 klesli za Líšeň na druhé místo tabulky. V anglickém květnovém týdnu se Hanácká Slavia nejprve ve středu 1. května představí na hřišti Rýmařova, aby o víkendu v derby vyzvala Otrokovice.

Fortuna MSFL, 22. kolo 

SK Hanácká Slavia Kroměříž – FC Odra Petřkovice 0:1 (0:1)

Branky: 21. Dominik Tomšů

Rozhodčí: Slabý – Křepský, Gasnárek (Březáček)

Žluté karty: Zavadil – Godula, Tomšů, Neumann, Smékal

Diváci: 375

Kroměříž: Jícha – Šmerda (56. Moravec), Zavadil, Matoušek, Jeleček – Krhut, Cupák, Motal (70. Marchuk), Okleštěk – Kovář (76. Chytil), Silný.