„Byl to náš první zápas po dlouhé pauze. V sestavě jsme měli hodně kluků z áčka, což bylo na naší hře znát. Utkání splnilo účel. V zápase jsem viděl pozitiva i negativa. Víme, na čem máma pracovat,“ uvedl trenér Slovácka B Pavel Němčický.

Kromě zmiňované trojice nastoupili za béčko také Dvořák s Vincourem nebo talentovaný mladík Polášek. Síla domácích byla znát. I když se Hanáci snažili a v první půli dokonce výsledek otočili z 0:1 na 2:1, nezvládli úvod do druhé půle a nakonec prohráli rozdílem tří branek.

„I přes prohru jsem s výkonem mužstva velice spokojený. Nečekal jsem, že můžeme proti posílenému soupeři odehrát takto kvalitní zápas,“ prohlásil kroměřížský kouč Bronislav Červenka.

Úvodních deset minut patřilo celku z Uherského Hradiště, který ze svého úvodního náporu vytěžil vedoucí branku. „Soupeř vstoupil do utkání lépe. Začal hned hrát, točit hru. My jsme běhali bez balonu a brzy inkasovali,“ popisuje Červenka.

Hanáci se ale po obdržené brance zdrchali a skóre po brejkových akcích otočili. Na 1:1 srovnal mladík Berčík, obrat završil Plecitý. Posila z Plzně se trefila poprvé po svém příchodu do Kroměříže.

Hosté dokonce mohli dát třetí gól, ale Matouškova dalekonosná rána z šedesáti metrů skončila na břevnu.

Slovácko bylo dál aktivnější a ještě před přestávkou výsledek srovnalo na 2:2. „Z prvního poločasu jsem byl trošku zklamaný,“ přiznává Němčický. „Sice jsme byli lepší na míči, soupeř nás ale trestal po našich laciných ztrátách. Nezachytávali jsme rychlé protiútoky hostů, naše defenziva umožnila Kroměříži dát dva góly po kontrech, proto jsem měl směrem k týmu o přestávce výtky,“ přidává.

V zakončení zase nebyli domácí borci přesní.

Po změně stran ale dokázali své šance využít, když protivníkovi rychle odskočili na 5:2 a dál nebylo co řešit. „Kroměříž o poločase prostřídala a my jsme jí během pár minut dali tři rychlé góly. Soupeř už neměl sílu na zvrat,“ pronesl Němčický.

Hanáci přesto ve druhé půli zlobili a několikrát zahrozili, výsledek už se ale nezměnil. „Ve druhém poločase jsme protočili sestavu a nasadili novou jedenáctku. Než se kluci rozkoukali, dostali slepené branky,“ uvedl Červenka.

Jeho tým bude do konce května pouze trénovat. Předpřípravu zahájí 1. června. Během osmnácti dnů sehrají fotbalisté Hanácké Slavie hned pět utkání.

Béčko Slovácka má nejbližší přípravný duel naplánovaný na 13. června, kdy se utká s Uherským Brodem. „Je ale možné, že tam ještě nějaké utkání vložíme. Záleží na domluvě,“ dodal Němčický.

Přípravný fotbal 

1. FC Slovácko B – SK Hanácká Slavia Kroměříž 5:2 (2:2)

Branky: Kalabiška 2, Havlík, Kohút, Švrček - Berčík, Plecitý