Vedoucí tým MSFL ve 26. kole potvrdil roli favorita, když zvítězil přesvědčivě 5:1 a hodil rukavici konkurentům v boji o postup z Líšně, Frýdku-Místku a Petřkovic, které hráli své zápasy až v sobotu.

„Chceme se nahoře držet co nejdéle. Věřím, že podobně zvládneme i zbývající tři utkání,“ přeje si kouč Hanácké Slavie Bronislav Červenka.

S výkonem mužstva i výsledkem byl samozřejmě spokojený.

„I když prvních dvacet minut bylo z naší strany nepřesných a špatně jsme bránili, od začátku utkání jsme byli herně lepší a vytvářeli si spoustu šancí. Hostující gólman Chvěja zachytal výborně. Zneškodnil nám pět, šest vyložených šancí. Klidně jsem mohl vyhrát ještě výraznějším rozdílem. Střelecky jsme se ale prosadili až po přestávce,“ prohlásil Červenka.

Kroměříž začala proti Dolnímu Benešovu dobře. Vypracovala si dvě šance, ale žádnou z nich neproměnila, a tak po čtvrt hodině přišel trest. Po rohovém kopu se hlavou na zadní tyči prosadil nepokrytý útočník Býma a hosté šli překvapivě do vedení.

Hanáci i po inkasovaném gólu protivníka mačkali, ale trvalou herní převahu nedokázali vyjádřit brankově. Nájezd Silného odvrátila hostující obrana na roh, Kovářovu ránu vynikajícím zákrokem zneškodnil brankář Chvěja.

Gólman Dolního Benešova pak předvedl další dva vynikající zákroky ve 24. minutě, kdy nejprve vyrazil tutovku Silného a následně i dorážku Kováře. A podobným zákrokem pak jednoznačně nejlepší hráč hostů zlikvidoval také přízemní ránu Motala.

Zaslouženého vyrovnání se Hanáci dočkali ve 35. minutě, kdy si ránu Oklešťka z trestného kopu nešťastně srazil do vlastní sítě kapitán hostů Moravec. Obrat těsně před přestávkou završil Kovář. Bývalý forvard Slovácka a Jablonce se prosadil povedenou ranou k pravé tyči.

V posledních vteřinách první půle přežili Hanáci těžký moment, když po centru do vápna hlavičku hostů s velkou námahou vyrazil brankář Toman jen před sebe, ale dobíhající Býma z pár metrů trestuhodně překopl prázdnou branku.

„Soupeř si vypracoval pouze tři příležitosti a všechny byly po standardních situacích. Po jednom rohu dal gól, po druhém byl zase závar a konci prvního poločasu zahodil velkou šanci. Jinak ale Dolní Benešov příliš nebezpečný nebyl,“ uvedl Červenka.

Druhá půle už byla zcela v režii favorita, který měl místy až drtivý tlak. V 52. minutě vytáhl technickou střelu Moravce konečky prstů na tyč brankář Chvěja a podobným zákrokem o dvě minuty později pak na tyč vytěsnil i střelu Silného.

Vzápětí nebezpečně pálil Jeleček, ve výhodných pozicích dvakrát selhal také Silný, jenž mířil pokaždé mimo.

Domácí tým definitivně uklidnil právě až kanonýr Silný. Nejlepší střelec MSFL proměnil penaltu a zvýšil na 3:1. Pro čtyřiadvacetiletého útočníka to byla již devatenáctá letošní branka.

Rozjetí Hanáci v závěru přidali další dvě branky. Nejprve se trefil Krhut, triumf vedoucího týmu tabulky završil po brejku střídající Chytil, který se prosadil po spolupráci Masaře se Silným.

Kroměříž se výhrou 5:1 udržela v čele tabulky. Pozici lídra bude příští neděli hájit na hřišti v Uničově, kde se hraje v 10.15.

Fortuna MSFL, 26. kolo -

SK Hanácká Slavia Kroměříž – FC Dolní Benešov 5:1 (2:1)

Branky: 35. Tomáš Moravec vlastní, 43. Marián Kovář, 71. Jan Silný z penalty, 80. Dominik Krhut, 90. Daniel Chytil - 14. Jakub Býma

Rozhodčí: Líkař – Vejtasa, Marek (Zahradníček)

Žluté karty: Kovář, Krhut – Blahuta

Diváci: 268

Kroměříž: Toman – Moravec (54. Marchuk), Matoušek, Zavadil, Jeleček – Krhut, Cupák, Motal, Okleštěk (76. Masař) – Silný, Kovář (82. Chytil). Trenér: Bronislav červenka.

D. Benešov: Chvěja – Baránek (57. Adamík), Blahuta, Haas, Karčmář, Moravec, Novak, Strakoš, Pecuch (79. Rychnovský), Býma (61. Skroch), Rubý. Trenér: Jan Janoš.