„Jsme rádi, že jsme těžké utkání zvládli. Budeme bojovat až do konce. Chceme sezonu zakončit výhrou a získat co nejvíce bodů. Uvidíme, na co to nakonec bude stačit,“ uvedl kroměřížský trenér Bronislav Červenka.

Hanáci si na Vysočině poradili s absencí potrestaného kapitána Matouška i dalšího stopera Zavadila. Hosté totiž ve Velkém Meziříčí spíše drželi balon a útočili, než aby se bránili. „Věděli jsme, že soupeř bude spíše bránit a čekat na naše chyby a ztráty. Domácí spoléhají hlavně na útočníka Simra a rychlého Dolejše,“ připomněl Červenka.

Jeho tým po většinu utkání dobýval soupeřovu branku. Aktivnější Hanácká Slavia si už v první půli vytvořila několik slibných momentů a šancí, do vedení však šli paradoxně domácí. Skóre ve 20. minutě otevřel kanonýr Simr. „Domácí nám z první nebezpečné akce vstřelili branku, o to jsme to měli složitější,“ pravil Červenka.

Hanáci se dlouho nemohli střelecky prosadit. Míče létali kolem tyčí, ujala se až rána Jelečka. Krajní bek po přetaženém centru Marchuka propálil brankáře Krubu.

Druhá půle už byla zcela v režii velmi dobře hrající Kroměříže. „Hrálo se pouze na jednu branku,“ poznamenal Červenka.

Obrat završil kapitán Motal. Zkušený fotbalista balon dorazil do sítě po průniku a střele Oklešťka, kterou domácí gólman vyrazil pouze nad sebe. Na 3:1 upravil Moravec. Znojemský odchovanec udeřil po dalším průniku mazáka Oklešťka.

Vzápětí se po Kovářově prostrčení prosadil i ex-zlínský Masař a bylo hotovo. Domácí Partl sice v 82. minutě porážku zmírnil, ale střídající Chytil završil triumf Kroměříže, která po výhře 5:2 čeká na klopýtnutí vedoucího Frýdku-Místku.

Fortuna MSFL, 28. kolo

FC Velké Meziříčí – SK Hanácká Slavia Kroměříž 2:5 (1:1)

Branky: 20. Simr, 82. Partl – 40. Jeleček, 58. Motal, 62. Moravec, 68. Masař, 86. Chytil

Rozhodčí: Mayer – Mikyska, Křepský (Březáček)

Žluté karty: Chalupa - Masař

Diváci: 150

Velké Meziříčí: Kruba – Kriegsmann, Dolejš, Šuta, Simr, Smejkal (46. Krčál), Krejčí, Crkal, Berka (71. Partl), Mucha, Dufek (60. Chalupa).

Kroměříž: Jícha – Krhut, Šmerda (46. Moravec), Motal, Jeleček - Marchuk (60. Chytil), Cupák, Okleštěk, Masař (79. Mlčoch) - Silný, Kovář.