„Ke spokojenosti nám chybí tři body,“ přiznává kouč Hanácké Slavie Bronislav Červenka. „Musíme si je někde vzít na jaře,“ přiznává známý trenér.

Závěrečný duel ani přes těsnou porážku nehodnotil nějak negativně.

„Zápas měl náboj, dobré tempo. Divákům se musel líbit. I když terén byl těžký a balon na nekvalitním terénu skákal, hráči se s tím popasovali slušně,“ myslí si.

„Petřkovicím jsme byli vyrovnaným soupeřem. Domácím jsme statečně vzdorovali. I když asi o ten jeden gól byli lepší, v závěru jsme se snažili s výsledkem něco udělat. Klidně to mohlo skončit 3:3,“ je přesvědčený Červenka.

Hanáci v první půl několikrát zahrozili, žádnou ze slibných šancí ani akcí ale nedotáhli.

„Kombinace byly slušné, ale v šestnáctkách jsme nebyli tak nebezpeční. Honza Silný dělala domácím obráncům problémy. Finální fáze ale byla ovlivněná terénem. Nevyřešili jsme pár situací,“ uvedl Červenka.

Petřkovice byly v úvodní části efektivnější a ve 26. minutě šly do vedení. Pohlednou akci zakončil Neumann. Těsně před přestávkou mohl Tomšů přidat druhý gól, ale v úniku pálil pouze do tyče. Na druhé straně pomohla konstrukce branky i domácímu Bučkovi.

Severomoravanům patřil také vstup do druhé půle. Szotkowski po rohu zvýšil na 2:0. Odra byla důraznější a měla větší možnosti ke skórování. Dziuba ještě orazítkoval tyč, ale Tomšů v 65. minutě překonal Kofroně a nasměroval domácí tým za třemi body.

Hotovo ale ještě nebylo. Vzápětí totiž Honiš ve vlastním pokutovém území fauloval protihráče a kanonýr Silný z nařízené penalty snížil. Aby toho nebylo málo, petřkovický hráč po brance z pokutového kopu postrčil na zem protihráče a po druhé žluté kartě byl vyloučen.

Kroměříži pomohlo také střídání. Uzdravený Kovář v 81. minutě upravil na 2:3 a dal hostům naději.

Hanácká Slavia ve vyhroceném závěru šturmovala za vyrovnáním, třetí gól už ale nedala.

„Obraz hry se po vyloučení domácí hráče změnil. Posledních dvacet minut jsme do toho šlápli. Soupeře jsme zatlačili, byli dominantní. Domácí jenom odkopávali balony, bránili se a kouskovali hru. Byly tam momenty, kdy jsme mohli zápas otočit. Je to škoda,“ pravil Červenka.

FC Odra Petřkovice – SK Hanácká Slavia Kroměříž 3:2 (1:0)

Branky: 26. Marek Neumann, 51. Marek Szotkowski, 66. Dominik Tomšů – 69. Jan Silný z penalty, 81. Marián Kovář

Rozhodčí: Volek – Kneisl, Kulička (Neděla)

Žluté karty: Honiš, Buček, Szotkowski – Matoušek, Silný, Kovář, Votava

Červená karta: 69. Martin Honiš (Petřkovice)

Diváci: 234

Petřkovice: Buček – Moučka, Wala, Dziuba, Tomšů (70. Mišinský), Sporysz, Neumann, Plesník, Mládek, Szotkowski, (90+6. Levčík), Honiš. Trenér: Smetana.

Kroměříž: Kofroň – Mlčoch (52. Berčík), Matoušek Zavadil, Jeleček – Machálek (61. Kovář), Pančochář (70. Chytil), Cupák Masař (70. Fládr) – Votava, Silný. Trenér: Červenka.