„Krutý výsledek nás vůbec netěší. Rozhodně nebudeme dělat, že se nic nestalo. Skóre je nepříjemné a vyplynulo z toho, že soupeř byl produktivní a naopak my jsme žádnou z nadějných akcí nedohráli do konce, neproměnili je do gólu. Střely byly slabé, nepřesné,“ shrnul duel hostující kouč Roman Dobeš.

Hanáci nezvládli hlavně první poločas, který prohráli 0:4. Po změně stran inkasovali pouze jednu branku, sami se ale střelecky neprosadili.

Přípravný fotbal -
MŠK PÚCHOV – SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ 5:0 (4:0)
Branky: Kapusniak 2, Vavrík, Obšivan, vlastní

„Fotbal se hraje na góly a zatímco kvalitní soupeř dokázal svoje příležitosti zužitkovat, my ne,“ uvedl Dobeš.

Podle bývalého ligového záložníka ale v poli mezi mančafty nebyl až tak propastný rozdíl, byť Púchov je v přípravě o něco dál.

„Domácí jsou rozjetí, kdežto pro nás to byl první zápas po hodně dlouhé době. Kluci nastoupili v tomto složení vůbec poprvé,“ připomíná.

„Někteří jsou u nás noví, další na zkoušce, šanci dostali i hráči z béčka. Souhra místy vázla, ale ve hře byla i spousta dobrých věcí. Utkání nám však ukázalo, na čem máme pracovat a co v tréninku zlepšovat,“ přidává nástupce kouče Ondy.

Hanáci dorazili na Slovensko i se dvěma posilami. Za hosty nastoupili záložník Lukáš Holík i obránce Šimon Gabriš, šanci dostal také útočník Tadeáš Koryčan ze Slovácka, brankář Adam Kuděla, křídelník Jakub Vyhlídal z Prostějova či Abdullahi Ibrahim Bewene.

Chyběly naopak opory Zavadil, Matoušek či Houser.

„Úvodní týden byl takový seznamovací, neurovnaný. Některé tréninky se i kvůli testům natáhly, režim nebyl zaběhlý. Od příštího týdne ale dostanou klubu jasný řád, měla by to být rutina,“ věří Dobeš.

Jeho tým má před sebou náročný týden, který kromě několika tréninků vyplní i dva zápasy. Ve středu se fotbalisté Kroměříže utkají doma se Zlínskem, v sobotu dopoledne na stadionu Jožky Silného přivítají rovněž třetiligové Rosice.