„Půl roku vůbec nehrál. Nyní začíná trénovat. Šanci dostane. Uvidíme, jak na tom bude,“ říká trenér Kroměříže Bronislav Červenka.

Zatímco dvaadvacetiletý Otepka se musí o místo v kádru účastníka MSFL ještě porvat, příchodu Josefa Pančocháře a Zdeňka Fládra z Prostějova nic nebrání. „Věříme, že svoji kvalitu potvrdí,“ přeje si Červenka, který v týmu po půl roce přivítal stopera Pavla Hlocha.

V Kroměříži zůstává i středopolař Cupák, jenž zaujal na zkoušce v Jihlavě. „Je to pro nás důležitý hráč. Podle mě bude lepší, když bude pravidelně nastupovat ve třetí lize než občas naskakovat o soutěž výš,“ míní Červenka.

Podle něj potřebuje šikovný záložník ještě dozrát. „Jinak má ale parametry velmi dobré,“ říká.

Kanonýr Silný dostal o víkendu volno. V klubu už naopak skončili Motal, Krhut a Dvořák. I bez nich ale Hanáci první přípravný duel herně i výsledkově zvládli. „

Utkání splnilo účel. Hrálo se ve slušném tempu. K vidění byly dobré věci, hezké akce i pěkné góly,“ pochvaluje si Červenka, který měl k v sobotu dopoledne k dispozici jenom třináct hráčů. Zátěž se snažil rozložit na všechny svěřence.

„Máme za sebou dva tréninky zaměřené na kondici. I přesto jsme chtěli hrát kombinačně, což se nám celkem dařilo. Škoda, že ztráceli balony v rizikových prostorech. Dvakrát z toho byla penalta a jednou velká šance soupeře,“ říká Červenka.

Juniorce Fastavu k lepšímu výsledku nepomohlo poločasové vedení 1:0 ani hattrick mladíka Váni. „Byl to klasický první přípravný zápas. Utkání ukázalo spoustu chyb, a že máme práce jako na kostele. Na druhé straně se v naší hře objevily i dobré věci. Kroměříž má velmi silný tým a pro nás to bylo velmi poučné utkáni,“ uvedl kouč zlínského béčka Jan Jelínek.

K dispozici měl z prvoligového kádru pouze mladíky Cedidlu a Hellebranda. „I když soupeř byl více na míči, první půle byla z naší strany lepší než druhá,“ říká Jelínek.

Zlínské mladíky poslal do vedení po rohovém kopu Váňa. Hanácká Slavia v první půli několikrát zahrozila, ale prosadila se až po přestávce, když brankami otočila výsledek na 3:1. Béčku Fastavu se povedlo snížit zásluhou Váni, jenž proměnil pokutový kop.

Závěr byl divoký. Kroměříž třetiligovému soupeři znovu odskočila na dvoubrankový rozdíl, juniorka Zlína ale výsledek znovu zkorigovali. Další penaltu proměnil Váňa, který zkompletoval svůj hattrick.

Hanácká Slavia se na hřišti v Těšnovicích představí i ve středu, kdy se utká s béčkem Slovácka.

Přípravný fotbal 

SK Hanácká Slavia Kroměříž – FC Fastav Zlín B 4:3 (0:1), hřiště Těšnovice

Branky: Masař, Fládr, Kovář, Otepka - Váňa 3 (2x z penalty)