„Jsme spokojení s tím, jak kluci zápas zvládli. I když má Hlučín dobrý a kombinační tým, dokázali jsme se mu vyrovnat a taky ho i předčit. Byli jsme nebezpečnější, vypracovali si mnohem více šancí. Proměnili jsme tři z nich, takže jsme vyhráli zaslouženě,“ míní kroměřížský trenér Bronislav Červenka.

První gólová chvíle přišla ve 28. minutě. Po úvodním oboustranném oťukávání, kdy se hrálo bez výraznějších šancí mezi šestnáctkami, hosté špatně rozehráli akci, důsledný záložník Cupák vypíchl míč a otevřel skóre.

Závěr první půle byl jasně v režii Hanáků, naopak Hlučín se do přestávky do žádné větší šance nedostal.

Domácí vstoupili lépe i do druhého poločasu. Brzy dali Matouškem na 2:0 a mohli přidal další branky. Trefil se až v 65. minutě Cupák, od té chvíle nebylo co řešit.

„Pak už jsme měli utkání pevně pod kontrolou,“ tvrdí Červenka. „Hlučín se snažil s výsledkem něco udělat. Tlačil se do šestnáctky, měl i pár náznaků, ale žádnou vyloženou šanci si nevypracoval,“ přidává.

Hanáci skvěle bránili, navíc ve velkém počtu hráčů vyráželi do rychlých brejků. Hosty od většího přídělu uchránil gólman Kolenko, který zneškodnil tři nájezdy.

Fotbalisté Kroměříže ale nemuseli zahozených příležitostí litovat, zápas v klidu dovedli do vítězného konce. Za týden doma hostí Velké Meziříčí.