I když Hanácká Slavia na vedoucí Líšeň ztrácí po podzimu osm bodů, na jaře chce z druhého místa zaútočit a pokusí se Brňanům cestu k prvenství ve třetí lize ještě zkomplikovat. „Pořád je to hratelné,“ myslí si trenér Kroměříže Bronislav Červenka.

Bývalý ligový fotbalista převzal třetiligový tým v létě, když na pozici hlavního kouče vystřídal Ivo Světlíka. Právě s ním vytvořil novou trenérskou dvojici. Spolupráce na lavičce funguje. Hanáci pod vedením sehraného dua nasbírali v první polovině sezony slušných třicet bodů, z šestnácti duelů prohráli pouze tři.

„Celkově musíme být spokojení. Sice jsme mohli mít dva či tři body navíc, ale soutěž je vyrovnaná a hlavně týmy z popředí tabulky mají svoji kvalitu,“ říká Červenka.

Zatímco doma Kroměříž jenom dvakrát remizovala, venku klopýtla hned čtyřikrát. Hanáky mrzí hlavně ztráty ve Frýdku-Místku a Dolním Benešově, kde kvůli zahozeným šancím shodně prohráli 0:1.

Vedoucí Líšeň se podobných výpadků vyvarovala, proto s velkým náskokem vládne třetí lize.

„Brňanům se to dobře sešlo, půlsezonu měli fakt výbornou. Žádný výpadek, ale naopak drželi si stabilní formu,“ chválí rozjetého protivníka Červenka.

„Nám i dalším týmům se nějaký úsek výsledkově nedařilo, proto soupeř všem v tabulce odskočil,“ přidává třiačtyřicetiletý trenér.

Kroměříž na podzim doplácela hlavně na neproměňování vyložených příležitostí. Hanáci v patnácti duelech zaznamenali sedmadvacet branek. Dlouho spal hlavně kanonýr Silný. Navrátilec z druholigového Sokolova procitl až v závěru a nakonec skóroval osmkrát. Šest gólů dali mazáci Motal s Oklešťkem, čtyřikrát se trefil mladý středopolař Cupák.

„Na koncovce musíme v zimě zapracovat,“ ví Červenka.

S obrannou hrou je ale spokojený, vždyť Hanácká Slavia inkasovala jenom třináct branek, což je nejméně ze všech týmů MSFL.
Vedení Kroměříže žádné převratné změny v kádru neplánuje.

„Nebude to nějak extrémní. Pouze mužstvo kosmeticky upravíme. Pokusíme se ho oživit a vhodně doplnit,“ říká známý trenér.
Jména případných posil ani hráčů, kteří jsou na odchodu, zatím neprozradí.

„Nějaké signály mám, ale s kluky se o tom pobavíme příští týden na tréninku,“ uvedl bývalý hráč Zlína, Drnovic, Uherského Hradiště nebo Ostravy, který vyhlíží dlouhodobé marody Dominika Krhuta s Ondřejem Berčíkem.

Prvně jmenovaný vynechal posledních šest zápasů, Berčík scházel celý podzim.

„S nimi máme dva kluky navíc. Jinak důvod posilovat,“ tvrdí Červenka.

Ten do zimní přípravy zapojí i hráče na hostování z nižších soutěží.

„Několikrát s námi byli na tréninku a myslím, že by pro nás mohli být přínosem,“ věří třiačtyřicetiletý trenér.

Neoblíbenou zimní přípravu na Hané odstartují v polovině ledna. V prvním měsíci budou kroměřížští fotbalisté trénovat každý pracovní den. Víkend pak zpestří přípravný zápas. V plánu je i krátké soustředění poblíž Kroměříže.

Do přípravy může Červenka zařadit prvky ze Španělska, kam s kolegou Světlíkem a dalšími trenéry Hanácké Slavie odletěl na pětidenní stáž.

„Od středy do pondělí letíme do Villarrealu, kde uvidíme, jak funguje přední evropský tým,“ těší se mistr ázerbájdžánské ligy.

Součástí výletu je také návštěva nedělního utkání Villarrealu s Betisem Sevilla.

„Když to vyjde, chceme jít i v sobotu na utkání Valencie,“ dodává Červenka.