„Přeji si, aby to byl dobrý zápas. Pokusíme se uhrát co nejlepší výsledek, Baníku chceme cestu za postupem co nejvíc znepříjemnit,“ uvedl kroměřížský trenér Bronislav Červenka.

Mistr ázerbájdžánské ligy s Interem Baku má k Baníku vztah. V Ostravě totiž hrál a posléze na Bazalech působil i jako asistent Radima Kučery u prvoligového týmu.

„Je to pro mě jiné než proti jinému soupeři. Sice jsem tam nebyl moc dlouho, spíše to byly půlroční epizody, ale i tak jsem tam něco prožil a některé kluky hlavně z realizačního týmu, jako jsou maséři a fyzioterapeuti, dobře znám. Těším se, že je zase uvidím. Snad nepropadneme,“ doufá Červenka.

Kroměříž je jedno z nejfrekventovanějších míst, na němž se Baník v posledních letech objevuje. Absolvoval tu několik soustředění a vloni v létě se oba celky přátelsky utkaly na začátku letní přípravy s výsledkem 1:1.

I v poháru už na sebe soupeři dvakrát narazili. Na podzim 2013 Baník na Hané dokráčel k výhře 3:1, ovšem až v závěru utkání otáčel skóre góly Antonína Fantiše a Jakuba Rolince.

Majitel Baníku Ostrava Václav Brabec.
Majitel Baníku Brabec se těší na pohárový souboj v Kroměříži, kde je doma

Předtím ve druhém kole stejné soutěže v roce 2009 v Kroměříži vyhrál za trenéra Miroslava Koubka v pohodě 3:0 po trefách Tomáše Mičoly, Róberta Zehera a Daniela Tchuře.

Baník, který o víkendu remizoval na Spartě, na Hanou nejede kompletní. Mimo hru zůstávají Jaroslav Svozil, Muhammed Sanneh, Ladislav Takács, s reprezentační jednadvacítkou je Filip Kaloč, naopak není úplně vyloučeno, že už by s týmem mohl cestovat Ladislav Almási.

„Kroměříž je sice účastníkem MSFL, ale je třeba ho vnímat spíše jako druholigový klub. Suverénně vede tabulku beze ztráty bodu, tým má delší dobu pohromadě, má tam hráče s druholigovými zkušenostmi a na špici soutěže se pohybuje už dlouhodobě. Rozhodně nás nečeká lehké utkání. Nějaké změny v naší sestavě nastanou, ale samozřejmě chceme postoupit,“ řekl asistent trenéra David Oulehla.

Atraktivní duel 2. kola MOL Cupu začíná na stadionu Jožky Silného v šestnáct hodin a přímým přenosem jej vysílá Česká televize. Cena vstupného je 150 Kč.

„Držitelé sezónní permanentky mají na toto utkání vstup zdarma,“ upozorňuje předseda výkonného výboru SK Hanácká Slavia Martin Bsonek.