„Jelikož jsem ale naposledy hrál snad FIFU 2012, hraní přenechám někomu zkušenějšímu a raději podpořím tuto akci zakoupením virtuálního lístku,“ usmívá se opora Hanáků.

Cupák si tak nejspíše proti hokejistům z Krajské ligy jižní Moravy a Zlínska ve virtuálním derby na playStationu NHL ani FIFU nezahraje.

Charitativní duel, který se odehraje 17. května, se koná na podporu lékařů v boji proti pandemii koronaviru. Nákaza připravila všechny amatérské a poloprofesionální fotbalisty v Česku o většinu jarní části sezony, kterou členové výkonného výboru FAČR předčasně odpískali.

„Samozřejmě mě to mrzí,“ přiznává Cupák. „Celou zimní přípravu jsme se poctivě připravovali, na umělce jsme odehráli dobré zápasy. I úvodní jarní utkání v Hlučíně jsme zvládli vyhrát a ve vyrovnané tabulce jsme měli dobře nakročeno k vylepšení pozice po podzimu,“ myslí si talentovaný záložník.

Zatímco MSFL byla v předstihu ukončena, profesionálové dál živí naději, že uvolnění vládních opatření umožní znovuzahájení první ligy v co nejbližším termínu.

„Řekl bych, že dohrání ligy je v zájmu všech, takže jakmile to jen půjde, začne se znovu hrát, i když tedy nejspíše bez fanoušků, což bude smutné jak pro hráče na hřišti, tak pro samotné příznivce, kteří nebudou moci podporovat své oblíbené týmy přímo na tribunách,“ prohlásil.

Běhá, cvičí, jezdí na kole

Zatímco ligisté začali minulý týden po více než měsíci společně trénovat, borci z Kroměříže dál poctivě plní individuální plány. V kondici se snaží udržovat i Cupák, který ve volných chvílích běhá a cvičí. „Snažím se ale zařadit více sportovních aktivit. Ať už kolo, kolečkové brusle nebo teď už můžeme zajít s kamarády i na tenis,“ říká.

Se spoluhráči v každodenním kontaktu není. Zatím pokaždé trénoval sám. Zatímco v minulosti absolvoval testy v druholigové Jihlavě, nyní žádnou nabídku nemá. „Snad každý fotbalista se snaží hrát nejlépe, jak umí a tím pádem chce hrát co nejvýše,“ uvedl Cupák. „Jihlava byla pro mě obrovská zkušenost. Mohl jsem nakouknout, jak to funguje v profesionálním klubu. Jestli se objeví nějaká příležitost posunout se výše, bránit se tomu nebudu,“ tvrdí.

Nyní ale na fotbal až tolik nemyslí. Víkendy bez milovaného sportu tráví doma s rodinou nebo na zahrádce. Více času má také na přítelkyni. „Navíc dodělávám resty, na které jsem si doposud nenašel čas,“ přiznává s úsměvem

A nezapomíná ani na školu. Kroměřížský odchovanec studuje Masarykovu univerzitu v Brně, kde navštěvuje Fakultu sportovních studií, obor tělesná výchova a sport spolu v kombinaci s matematikou se zaměřením na vzdělání. „Učení není zrovna málo, ale stíhat se vše dá, jen je to složitější v tom, že dostaneme materiály a musíme si je nastudovat sami, což zabere někdy více času,“ dodává.